Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

X Niedziela Zwykła, 9 czerwca 2024 r.

 

 1. Dzisiaj w niedzielę, gościmy w naszym kościele o. Andrzeja Legiecia, redemptorystę, misjonarza z Rosji. Wygłosi do nas Słowo Boże, a po Eucharystii do puszek będzie można wesprzeć ofiarą jego misje w Rosji. Bóg zapłać!
 2. Dzisiaj, godz. 15.30 w naszym kościele odbędzie oratorium pt. „Mocni nadzieją” poświęcone św. Janowi Pawłowi II. Wystąpią m.in. chóry: Cantate Deo i Sitanianie, muzycy z Państwowej Szkoły Muzycznej w Zamościu i inni. Zapraszamy.
 3. Kalendarz liturgiczny: w środę wsp. błogosławionych męczenników franciszkańskich z czasów II wojny światowej: Antonina Bajewskiego, Piusa Bartosika, Innocentego Guza, Achillesa Puchały, Hermana Stępnia, Tymoteusza Trojanowskiego, Bonifacego Żukowskiego; w czwartek święto św. Antoniego z Padwy. Mocno wierzymy, że ten Święty Franciszkanin dopomógł nam odbudować naszą świątynię. W czwartek, 13 czerwca, Eucharystią o godz. 18.00 rozpoczniemy nabożeństwo fatimskie. W piątek wsp. św. Michała Kozala, biskupa i męczennika; w piątek także nabożeństwo do św. Maksymiliana Marii Kolbego po Eucharystii o godz. 9.00; w sobotę wsp. św. Jolenty (1244-1298), małżonki Bolesława Pobożnego, klaryski, fundatorki klasztoru i kościoła franciszkanów m.in. w Starym Sączu, Kaliszu, Gnieźnie.
 4. W środę, 12 czerwca, w Parafii Matki Bożej Królowej Polski odbędą się uroczystości związane z 25 rocznicą pobytu św. Jana Pawła II w Zamościu. Początek o godz. 17.15.
 5. Ofiary poza tacą na utrzymanie świątyni złożyli m.in.: Alicja Kowalewska, Ewa i Marian Wasilowie, Stanisława Kozłowska, Andrzej Młynarski, Piotr Miechowicz, Paweł Kozak, Krystyna Madej. Anna, Piotr, Diana Dołomisiewicz, Krzysztof Jędruszczak, Eugeniusz Dzieciuch. Bóg zapłać!
 6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się narzeczeni: Piotr Radomski z parafii tutejszej i Karolina Szymańska z Olsztyna. Zapowiedź pierwsza.
 7. Za tydzień w niedzielę w naszym kościele, godz. 15.30 koncert organowy w wykonaniu Pana prof. Romana Peruckiego z Gdańska. Jest to mistrz muzyki organowej o światowej sławie. Zapraszamy.
 8. W niedzielę, 16 czerwca, na Osiedlu Zamczysko Msza św. przy krzyżu o godz. 15.00.
 9. Dnia 16 czerwca w Górecku Kościelnym odbędzie się III Spotkanie Rodzin naszej Diecezji.
 10. Módlmy się za chorych i cierpiących w domach i szpitalach oraz za tych, którzy się nimi opiekują. Zdrowaś Maryjo…
 11. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych z Parafii, Sympatyków i Dobrodziejów kościoła. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.