Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Niedziela, 15 stycznia 2023 r.

 

 1. Mamy trudne czasy spowodowane m.in. wojną na Ukrainie oraz odstępstwami ludzi od Boga i Kościoła. Na takie sytuacje św. Jan Bosko mawiał: Pozostają jedynie dwa sposoby, aby uratować się z tego zamętu: oddać się Przenajświętszej Pannie i często przystępować do Komunii Świętej”– przypominajmy sobie i innym proroczą wizję świętego z Turynu.
 2. Dzisiaj w niedzielę po Mszach św. o godz. 9.00; 10.30; 12.00;14.30 Harcerze działający w naszej Parafii będą zbierać dobrowolne datki na ferie zimowe. Dziękujemy za zrozumienie.
 3. Najbliższe wspólne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie w niedzielę, 29 stycznia, godz. 14.00.
 4. Mszę św. o godz. 12.00 ubogaci śpiewem chór Sitanianie z Sitańca. Po Eucharystii wspólne kolędowanie.
 5. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wsp. św. Berarda i Towarzyszy, pierwszych męczenników franciszkańskich zamordowanych za wiarę w Maroko w 1220 roku; w czwartek wsp. św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa; w sobotę wsp. św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
 6. W czwartek, 19 stycznia, przypada dzień imienin ks. bp Mariusza Leszczyńskiego. Modlitwą otoczmy naszego Solenizanta.
 7. Duszpasterstwo Akademii Zamojskiej zaprasza w środę, 18 stycznia, godz. 18.00 do kościoła św. Katarzyny w Zamościu na wykład „Główne przyczyny depopulacji Polski i Europy”.
 8. Dzisiaj w Zamościu Pokutny Marsz Różańcowy w intencji naszej Ojczyzny. Wymarsz z kościoła św. Katarzyny, godz.15.15.
 9. Kontynuujemy wizytę duszpasterską w Parafii.
 10. Ofiary poza tacą na utrzymanie kościoła złożyli m.in.: Danuta i Bogdan Stadnikowie, Barbara i Zbigniew Sierak, Alina i Włodzimierz Fudali, Jadwiga Maślana, Teodozja Siemko, Irena Emeryk, Halina Piskor, Beata i Janusz Kopaczewscy, Rodzina Zwolan, Małgorzata i Stanisław Gleniowie, Alina Sawłuk, Stanisława Gębala, Maria i Lech Zygo, Helena Ryściuk, Teresa i Tadeusz Cięciera, Lucyna Czajkowska, Maria Łysiak, Stanisława i Krzysztof Rymarz, Państwo Lewandowscy, Lucyna Marszalec, Danuta Dziura, Krystyna Kołciuk, Cecylia Korona. Magdalena, Natalia, Sławomir Zubańscy, Jerzy Ciesielski, Barbara Siemko, Andrzej Młynarski, Paweł Kozak. Beata i Gujan Babiarz, Rafał Gorzko. Bóg zapłać!
 11. Módlmy się za chorych i cierpiących w domach i szpitalach oraz za tych, którzy się nimi opiekują. Zdrowaś Maryjo…
 12. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych z Parafii, Sympatyków, Dobrodziejów kościoła, ginących na wojnach. W minionym czasie z terenu Parafii z życiem ziemskim pożegnali się: śp. Andrzej Bogumił Piech z ul. Obronnej, lat 83; śp. Mirosława Mazurek z ul. Peowiaków, lat 85. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.