Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

XXV Niedziela Zwykła, 19.09.2021 r.

 

  1. Dzięki Bożej i ludzkiej dobroci mamy odbudowaną i już poświęconą naszą świątynię. W piątek, 17 września br. J E Marian Rojek, biskup naszej diecezji zamojsko – lubaczowskiej wespół z biskupem pomocniczym Mariuszem Leszczyńskim, biskupem seniorem naszej diecezji prof. Janem Śrutwą, biskupem Januszem Daneckim franciszkaninem z Brazylii i z biskupem ze Lwowa Edwardem Kawą, franciszkaninem, konsekrował kościół. Te Deum laudamus…
  2. Dziękujemy wszystkim obecnym na tej liturgii poświęcenia. Dziękujemy osobom zaangażowanym w jej przygotowanie m.in. ojcu diakonowi Maksymilianowi, o. Grzegorzowi, Braciom klerykom z WSD Łodzi Łagiewnik. Dziękujemy Bratu Maksymilianowi z Niepokalanowa za przygotowanie licznych paramentów dla liturgii. Dziękujemy ministrantom starszym i młodszym, katechetom, organistom, kościelnym, fotografom, naszemu chórowi pod dyrekcją Pani Anny Cios. Dziękujemy osobom z Rady Parafialnej. Dziękujemy Katolickiemu Radiu Zamość, Radiu Niepokalanów za transmisję naszej uroczystości. Dziękujemy za dary dla kuchni. Dziękujemy osobom, które przyjęły na nocleg w swoich domach naszych licznych gości. Dziękujemy wszystkim, którzy w różnoraki sposób swoją świętą cząstkę ofiarowali świątyni w historycznym dniu jej poświęcenia.
  3. Dzisiaj w kościele już konsekrowanym kazania głosi o. Grzegorz Owsianko z Niepokalanowa.
  4. Dzisiaj po Eucharystii o godz. 14.30 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii w roku 2022 r.
  5. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wsp. śiętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera i Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; we wtorek Święto św. Mateusza, Apostoła; w czwartek wsp. św. Pio z Pietrelciny; w sobotę wsp. bł. Władysława z Gielniowa.
  6. Muzyka w naszym kościele: w piątek, 24 września, o godz. 18 koncert wschodniej muzyki barokowej w wykonaniu artystów z Łodzi, a najbliższą sobotę, 25 września, o godz. 19.00 zapraszamy na koncert organowy do kościoła franciszkanów w wykonaniu prof. Karola Gołębiowskiego. Artysta ma wiele osiągnięć muzycznych gry na organach w Polsce i za granicą. Dziękujemy fundacji PZU za partnerstwo w montażu i strojenia organów. Zapraszamy na muzyczne wydarzenia.
  7. Ofiary na wyposażenie kościoła złożyli m.in.: Maria Stefanek Serafin, Rodzice dzieci Komunii rocznicowej, Wioletta i Stanisław Glazer, Nowak Marta i Piotr, Jadwiga Król, Franciszek Berdzikowski, Ryszarda Leszczyńska, Janina Serafin, Irena Nowaczek, Piotr Nowaczek, Parafia z Suchowoli, narzeczeni Natalia i Bartłomiej, Bożena i Jakub Kożuchowscy, Klasztor z Niepokalanowa, Rodzina Krasuskich i Nurzyńskich, Barbara i Magda Jakubczak, Andrzej Młynarski, Katarzyna Szcześniak, Piotr Miechowicz, Józef Rak, Patryk Krukowski, Kacper Wanielista, Jacek Werengowski, Anna Łazur, Józefa Cembrzyńska, Lucyna Czajkowska. Bóg zapłać.
  8. W minionym tygodniu zmarła śp. Zofia Włodarczyk z ul. Klonowicza, lat 76. Wieczny odpoczynek…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.