Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

V Niedziela zwykła, 5 lutego 2023 r.

  1. Dzisiaj w niedzielę spotkania KŻR po Mszy św. o godz. 9.00 i 12.00. Dzisiaj także dzień św. Agaty. Będziemy błogosławić przyniesiony chleb i sól. Według tradycji sól św. Agaty strzeże od ognia chaty. W tym dniu modlimy się do Boga przez wstawiennictwo tej patronki o opiekę nad naszymi domami i za osoby chore na nowotwory.
  2. Spotkanie z kandydatami do bierzmowania dzisiaj, w niedzielę, godz. 14.00.
  3. W piątek wsp. św. Scholastyki, dziewicy; w sobotę, 11 lutego, Światowy Dzień Chorego we wsp. Matki Bożej z Lourdes. W tym dniu podczas sprawowanych Mszy św. potrzebujących uzdrowienia, umocnienia w cierpieniu czy chorobie namaścimy olejami świętymi.
  4. Ofiary na utrzymanie kościoła poza tacą złożyli m.in.: Bożena Karp, Rodzina Klimek, Rektor z Zarządem Akademii Zamojskiej, Teresa i Hieronim Wilczyńscy, Antoni Bosak, Ewa i Jerzy Szewera, Koziołkiewicz Oberda Anna, Jakub Żygawski, Leokadia Niedabylska, Henryka i Sławomir Tomaszewscy, Olga i Tomasz Gontarz, Henryka Siwiło, Janina i Elżbieta Oberda, Aleksandra Naworol, Janina i Jerzy Czajkowscy, Alicja i Czesław Bajwoluk, Cecylia i Krzysztof Gmitrzuk, Maria i Jerzy Surmacz, Jadwiga i Ryszard Kozłowscy, Anna i Stanisław Herda, Teresa i Marian Król, Diana i Piotr Teterycz, Barbara Anna Fijołek, Łukasz Sieczkowski, Ewa Beata Górska, Elżbieta Kowalewska. Bóg zapłać!
  5. Składane ofiary przeznaczamy m.in. na ogrzewanie i energię w kościele. Ogrzewamy również podziemia kościoła, gdzie znajduje się okolicznościowe muzeum.
  6. Zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie Parafian. Sprawozdanie w następną niedzielę.
  7. Dziękujemy wiernym za pomoc w demontażu wystroju bożonarodzeniowego w kościele.
  8. Za tydzień w niedzielę, 12 lutego, zapraszamy do naszego kościoła, godz. 19.00 na religijne przedstawienie o św. Teresie, karmelitance. Recytacja tekstów ze śpiewem z twórczości św. Teresy zostanie wykonana przez Państwo Marzenę i Zbigniewa Małkowiczów z zespołem Lumen, naszym chórem Cantate Deo oraz wystąpią: Chór I stopnia i Chór Ogólnoszkolny Państwowej Szkoły Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Zamościu. Więcej informacji na stronie internetowej parafii. Zapraszamy.
  9. Módlmy się za chorych i tych, którzy się nimi opiekują w szpitalach i domach.  Zdrowaś Maryjo…
  10. Z życiem ziemskim z terenu parafii pożegnali się: śp. Teofila Chmiel z ul. Peowiaków, lat 80; śp. Małgorzata Anna Wojtaś z ul. Greckiej, lat 59; śp. Teresa Janina Zwolak z ul. Peowiaków, lat 90. Wieczny odpoczynek…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.