Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

XXI Niedziela Zwykła, 22 sierpnia 2021 r.

1. W dzisiejszej Ewangelii Jezus pyta mnie o wiarę. Czy potrafię Mu zawierzyć?
2. Dzisiaj w naszym kościele o godz. 19.00 odbędzie się koncert organowy w wykonaniu Pana Magistra Tomka Bębenka. Zapraszamy.
3. Kalendarz liturgiczny: we wtorek święto św. Bartłomieja Apostoła; w środę wsp. św. Ludwika IX, króla patrona Franciszkańskiego Zakonu Świeckich; w czwartek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej; w piątek wsp. św. Moniki; w sobotę wsp. św. Augustyna biskupa i doktora Kościoła.
4. Msza św. za poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny będzie celebrowana na cmentarzu przy ul. Peowiaków w następną niedzielę, 29 sierpnia, godz. 16.00.
5. Cztery lata temu w 2017 roku jeden z punków ogłoszeń zawierał treść: „Odbudowę kościoła rozpoczynamy. Wykonawcy w najbliższych dniach będą stawiali ogrodzenia zabezpieczające plac robót budowlanych. Wiele prac początkowych przy kościele nie będzie ingerowało w obecną część użytkową kościoła, stąd jeszcze pewien okres czasu będziemy w nim się modlić”. Ostatnią Eucharystię odprawiliśmy w niedzielę 5 listopada 2017 r.
6. Dziękujemy Bogu za zmartwychwstanie naszej świątyni i prośmy, abyśmy z Jego pomocą zmartwychwstawali do świętości. W minionym czasie ofiary złożyli m.in.: Joanna i Mirosław Drzewiccy, Anna i Agata Słowik, Barbara i Stanisław Sahajko, Andrzej Młynarski, Kacper Wanielista, Maria Stefanek Serafin, Jadwiga Izabela Seroka, Jolanta Juszczak, Barbara Rajtar, Przedsiębiorstwo Gospodarczo Komunalne w Zamościu, Elżbieta Brzozowska, Marzena i Michał Słomianowie, Piotr, Diana, Beata Dołomisiewicz, Bożena Karp, Alfreda Koczułap, Anna Dorota Sokół, Jan Stańczak, Józef Sukiennik, Leokadia Niedabylska, Małgorzata Korneli, Aleksandra i Jan Ciurysek, Maciej Mirosław.
7. Dziękujemy wszystkim, wszystkim wspierającym odbudowę ofiarą i modlitwą. Pod Twoją obronę…
8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
9. Bożemu miłosierdziu polecamy śp. Janusza Zimek z ul. Peowiaków, lat 87. Wieczny odpoczynek…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.