Powrót do wszystkich Aktualności

XXIII Niedziela zwykła, 4 września 2022

 

 1. W niedzielę, 4 września: spotkania Kół Żywego Różańca, godz. 9.00 i 12.00. Słowo Boże głosi w naszym kościele o. dr Cyprian Moryc, który jest autorem scenariusza muzeum w naszym kościele oraz kierownikiem szkoły pisania ikon, które prezentujemy w naszym kościele. Po Mszach do puszek O. Cyprian będzie zbierał ofiary na rzecz rozwoju tej szkoły. Dzisiaj także Msza św. na Cmentarzu komunalnym, godz. 15.00.
 2. Pierwszego września dzieci i młodzież rozpoczęli nowy Rok Szkolny i Katechetyczny. Zachęcamy Rodziców czy Opiekunów dzieci i młodzieży aby również zainteresowali się ich obecnością na lekcjach religii oraz nauką Prawd Bożych i Katechizmu Kościoła Katolickiego. Razem z dziećmi i młodzieżą w naszych rodzinach odmawiajmy codzienny pacierz.
 1. We wtorek o godz. 9.00 i 15.30 odprawiana jest Msza Św. składkowa do Św. Antoniego Padewskiego. Intencje i prośby do Św. Antoniego można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Przypominamy, że w naszym kościele odbywa się w godzinach od 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 16.00 dodatkowa Spowiedź sakramentalna. Wiernych zachęcamy do uczestnictwa w sakramencie Miłosierdzia Bożego.
 2. Koronka do Miłosierdzia Bożego, czyli nabożeństwo pokutne w naszej świątyni rozpoczyna się o godz. 15.00. Po tym nabożeństwie celebrowana jest Msza św.
 3. W czwartek, 8 września, Święto Narodzenia NMP zwane Świętem Matki Bożej Siewnej. Msze św. odprawią się w kościele w porządku dnia powszedniego. Natomiast Parafia katedralna w Zamościu zaprasza wiernych na Uroczystości Odpustu.
 4. W piątek w liturgii Mszy św. wspominamy Bł. Anielę Salawę patronkę Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w Polsce.
 5. Wszystkim Ofiarodawcom, którzy wspierają swymi ofiarami utrzymanie tutejszego franciszkańskiego kościoła składamy Bóg zapłać!
 6. W następną niedzielę, 11 września, godz. 12.00 Mszę św. dziękczynną za odbudowę kościoła franciszkanów w Zamościu będzie sprawował J. E. Arcybiskup Wacław Depo z Częstochowy.
 7. W święto Stygmatów św. Franciszka z Asyżu w sobotę, 17 września, minie rocznica konsekracji naszego kościoła. Msze św.: 7.00;9.00;18.00. W parafii Uroczystość Odpustowa. Główna Msza św. dziękczynna będzie sprawowana o godz. 18.00 z Ks. Biskupem Mariuszem Leszczyńskim.
 8. W niedzielę, 18 września, rozpocznie się czterodniowa renowacja misji. Poprowadzą je Ojcowie Redemptoryści: Ireneusz Homoncik i Jerzy Krupa.
 9. Wydarzenia kulturalne w kościele franciszkanów: 17 września (sobota), godz. 19.00 koncert organowy w wykonaniu Pana Tomasza Bębenka; dnia 18 września (niedziela), godz. 19.00 Muzyka barokowa w wykonaniu zespołu Alba del Mondo – Artyści z Zamościa i Łodzi.
 10. W ostatnim tygodniu ze swoich Rodzin i Parafii odeszli do wieczności śp. Radosław Ryszard Frykowski z ul. Głowackiego lat 72, śp. Władysław Węgrzynowski z ul. Peowiaków lat 87 i śp. Zdzisław Dziumaga z ul. Ormiańskiej lat 63. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.