Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

XXIV Niedziela zwykła, 11 września 2022

 1. Dzisiaj w niedzielę, 11 września, godz. 12.00 Mszę św. dziękczynną za odbudowę kościoła franciszkanów w Zamościu będzie sprawował J. E. Arcybiskup Wacław Depo z Częstochowy. Podczas tej Eucharystii poświęcimy tornistry pierwszoklasistów.
 2. Dzisiaj doroczny Odpust w parafii Św. Krzyża w Zamościu.
 3. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wsp. Najświętszego Imienia Maryi. Po zwycięstwie króla Jana Sobieskiego w bitwie pod Wiedniem, 12 września 1683 r. papież Innocenty XI ustanowił ten dzień świętem Najświętszego Imienia Maryi. W Rzymie jest także kościół pod tym wezwaniem ufundowany jako dziękczynienie za to ważnie zwycięstwo dla chrześcijańskiej Europy; we wtorek modlimy się do św. Antoniego i wsp. św. Jana Chryzostoma; w środę, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w czwartek, wsp. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej; w piątek wsp. świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana biskupa (III w.)
 4. Nabożeństwo Fatimskie, wtorek, 13 września. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.
 5. W święto Stygmatów św. Franciszka z Asyżu w sobotę, 17 września, minie rocznica konsekracji naszego kościoła. Msze św.: 7.00;9.00;18.00. W parafii Uroczystość. Główna Msza św. dziękczynna będzie sprawowana o godz. 18.00 z Ks. Biskupem Mariuszem Leszczyńskim.
 6. W niedzielę, 18 września, rozpocznie się czterodniowa renowacja misji: od niedzieli do środy włącznie. Godziny Mszy św. z naukami wg istniejącego porządku liturgii w naszym kościele. Renowacje misji poprowadzi O. Ireneusz Homoncik.
 7. W niedzielę, 18 września, w kościele odbędą się dwa spotkania: dla kandydatów do bierzmowania, godz. 14.00 oraz dla rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej, godz. 15.30.
 8. Wydarzenia kulturalne w kościele franciszkanów: 17 września (sobota), godz. 19.00 koncert organowy w wykonaniu Pana Tomasza Bębenka; dnia 18 września (niedziela), godz. 19.00 Muzyka barokowa w wykonaniu zespołu Alba del Mondo – Artyści z Zamościa i Łodzi.
 9. Zapraszamy do nabycia wyjątkowego franciszkańskiego kalendarza na nowy 2023 rok. Jest on bogato ilustrowany zdjęciami z czasu odbudowy naszego kościoła. Poza dwunastoma miesiącami roku, kalendarz zawiera także album zdjęciowy z czasu rewitalizacji naszej świątyni. Parafianie i Sympatycy ten kalendarz powinni mieć w domu i zachować go jako cenną pamiątkę. Kalendarz można nabyć także jako pamiątkę czy prezent dla innych.
 10. Wszystkim Ofiarodawcom, którzy wspierają swymi ofiarami utrzymanie franciszkańskiego kościoła składamy serdeczne podziękowania z modlitwą. W ostatnim czasie ofiary złożyli m.in.: Ryszarda Leszczyńska, Stanisława Kozłowska, Barbara Anna Fijołek, Bożena Lenard, Aleksander Wojtyga, Ryszard Herc, Andrzej Młynarski, Jan Stańczak, Dorota Szewczuk, Zofia Radlińska, Leszek Kozłowski, Magdalena, Natalia i Sławomir Zubańscy, Państwo Lubczykowie, Maria Ziarkiewicz, Marta Bogdanowicz, Janina i Zbigniew Szewczykowie, Elżbieta i Paweł Flis, Danuta Zumska, Ludmiła Lachawiec, Leokadia Niedabylska, Marek Gwarecki, Pani Stanisława, Bożena Karp, Wanda Maciejewska. Bóg zapłać!
 11. W ostatnim tygodniu ze swoich Rodzin i Parafii odeszli do wieczności śp. Adam Szcześniak z ul. Greckiej, lat 61; śp. Mirosława Dziedzic z ul. Źródlanej, lat 85; śp. Bogumiła Pałys z ul. Mokrej, lat 91. W dniu 15 września mija 8. rocznica śmierci O. Janusza Głazowskiego, rodem z Sitańca, który zabiegał o zwrot kościoła dla kultu Bożego. Niech Pan przyjmie do swojej chwały wszystkich fundatorów i dobrodziejów kościoła. Niech okaże miłosierdzie ginącym w wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.