Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Pierwsza Niedziela Adwentu, 27 listopada 2022 r.

 

 1. Rozpoczynamy okres Adwentu, który jest czasem oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Za cztery tygodnie uroczyście będziemy obchodzić pamiątkę Jego pierwszego przyjścia na ziemię.
 2. Symbole Adwentu: wieniec adwentowy, świeca zwana „Roratką” – symbolizująca Osobę Maryi. Innym znakiem adwentowym jest Msza św. zwana Roratnią. Będzie ona sprawowana w dni powszednie rano o godz. 7.00. Dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 15.30.
 3. Spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej, godz. 10.30; spotkanie kandydatów do bierzmowania, godz. 14.00.
 4. Dzisiaj w niedzielę w naszej świątyni odbędzie się koncert Niepodległości z racji 80. Rocznicy Wysiedleń Mieszkańców Zamojszczyzny, godz. 17.00. Więcej na stronie www naszej parafii. Zapraszamy.
 5. Msza św. w niedzielę, 27 listopada, o godz. 18.00 będzie sprawowana w kościele św. Mikołaja Ojców Redemptorystów.
 6. We wtorek, 29.11. br. jest dla Zakonów franciszkańskich dniem wszystkich Świętych Zakonu Franciszkańskiego. Święci z Zakonów Franciszkańskich osiągnęli niebo przez naśladowanie Chrystusa na wzór św. Franciszka z Asyżu.
 7. We wtorek, 29 listopada rozpoczynamy także nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Nowenna będzie sprawowana w dni powszednie, godz. 9.00 oraz o godz. 15.00. W Zakonach Franciszkańskich szczególnie jest czczona Maryja w otrzymanym od Boga przywileju poczęcia bez grzechu pierworodnego. Ostatnim wielkim czcicielem Matki Bożej Niepokalanej był św. O. Maksymilian Maria Kolbe. Na jej cześć budował klasztory Niepokalanowy w Polsce i Japonii. My również włączmy się w rozważanie i życie Matki Bożej w tajemnicy jej niepokalanego poczęcia.
 8. W środę, 30 listopada, święto św. Andrzeja, Apostoła. Patrona proboszcza tutejszej parafii.
 9. W tym adwentowym tygodniu mamy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W piątek kapłani udadzą się z posługą duszpasterską do chorych. W sobotę Różaniec fatimski po Eucharystii o godz. 9.00.
 10. Dziękujemy dobremu Bogu za Wasze składane z serca ofiary składane na utrzymanie kościoła (m.in. na ogrzewanie). Poza tacą złożyli je także m.in.: Joanna Maria Budzyńska, Jan Hrycak, Mirosława Ratajek, Anna, Piotr Diana, Beata Dołomisiewicz, Helena Ryściuk, Aleksander Wojtyga, Marzena i Michał Słomianowie, Andrzej Młynarski, Agnieszka Kozak, Alfreda Koczułap, Bogusława i Jan Obszańscy, Renata Bałabuch, Grzegorz i Maria Margol, Urszula i Witold Winnik, Danuta i Adam Denkiewiczowie, Roman Kozar, Eugenia Sidor, Alicja Kowalewska, Jadwiga Urbanowska, Sympatycy z Grodziska Mazowieckiego. Bóg zapłać.
 11. Wierni, którzy odeszli do Pana, niech odpoczywają w pokoju z Chrystusem Zbawicielem. Bożemu Miłosierdziu polecamy m.in.: śp. Gustawę Węgrzynowicz z ul. Mokrej, lat 95; śp. Mirosława Mieczysława Hubickiego z ul. Peowiaków, lat 76. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.