Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 21 maja 2023 r.

  1. Dzisiaj obchodzimy Tajemnicę Wniebowstąpienia Pańskiego. Czterdzieści dni po Niedzieli Zmartwychwstania Chrystusa Kościół katolicki świętuje pamiątkę triumfalnego powrotu Pana Jezusa do nieba, skąd przyszedł na ziemię dla naszego zbawienia przyjmując naturę ludzką. Dokładnie czterdziestym dniem był miniony czwartek, ale by większa liczba wiernych mogła duchowo przeżyć ten dzień, Kościół przeniósł obchód tej uroczystości na najbliższą niedzielę.
  2. Dzisiaj w naszym kościele po Mszach św. wiarą i życiem chrześcijańskim dzielić się będą Siostry Matki Bożej Miłosierdzia z Krakowa-Łagiewnik.
  3. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i zmarłych.
  4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w najbliższy piątek, godz. 19.00.
  5. W sobotę Wigilia Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki. Nazwa wywodzi się z zielonej przyrody i wszelkiej wegetacji roślin i drzew. Niektórzy wycinali młode brzózki i stawiali je w obejściu domostw dla uczczenia Zesłania Ducha Świętego. W wielu tradycjach ludowych w tym czasie zasiane pola procesyjnie były obchodzone: niesiono chorągwie i śpiewano przy tym pobożne pieśni prosząc o Bożą opiekę nad ziemią, która rodzi pokarm dla życia. Duch Święty, Którego szczególnie uczcimy za tydzień jest mocą i duszą Kościoła Chrystusowego. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny.
  6. Pierwsza Komunia Święta dzieci za tydzień w niedzielę, godz. 10.00.
  7. Ofiary poza tacą na utrzymanie i funkcjonowanie świątyni złożyli m.in.: Jadwiga Typek, Eugenia, Anna i Marek Maciejewscy, Magdalena, Natalia i Sławomir Zubańscy, Piotr Miechowicz, Maria Stefanek, KŻR nr 3, Łukasz Sieczkowski, Elżbieta i Ryszard Pysiowie, Bogusława i Jan Obszańscy, Barbara i Andrzej Bubeła, Zofia Dudek. Bóg zapłać!
  8. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się narzeczeni: Kamil Suski z parafii tutejszej z Natalią Burda z parafii św. Jana Chrzciciela w Hostynnem; Mateusz Kowalski z parafii tutejszej z Martą Skiba z parafii św. Jana Chrzciciela w Lipsku; Piotr Mirosław Szczęsny z parafii tutejszej i Patrycja Adriana Magdziak także z parafii tutejszej. Ktokolwiek wiedziałby, iż jakieś przeszkody wzbraniają tym osobom zawarcie związku małżeńskiego, ma obowiązek zawiadomić o tym Proboszcza Parafii.
  9. W minionym tygodniu zmarły: Sabina Danuta Korniecka z ul. Lipskiej, lat 87; śp. Janina Czarnecka, lat 92. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych Parafian, Sympatyków, Fundatorów i Dobrodziejów kościoła. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.