Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Czwarta Niedziela Adwentu, 19 grudnia 2021 r.

 1. Dla chrześcijan kończy się czas Adwentu. Wobec przychodzącego na ziemię Boga w Jezusie, narodzonego z dziewicy Maryi, zachowajmy się tak, jak trzeba: potwierdźmy ponownie, że Jezus jest jedynym naszym prawdziwym Zbawicielem, uznajmy ponownie, że On ma władzę nad naszym życiem i śmiercią oraz nad złym duchem. Spotkajmy się z Nim w sakramencie spowiedzi, aby otrzymać odpuszczenie grzechów a następnie odpowiedzmy na Jego słowa wypowiadane w Eucharystii: „bierzcie i jedzcie…”. Idźmy i oddajmy Mu w świątyniach pokłon boski, a On osłodzi duchowe i materialne nasze troski.
 2. Dzisiaj w kościele odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, godz. 16.00. Możliwość spowiedzi dla nich i Eucharystia.
 3. W piątek, 24 grudnia, w Dzień wigilijny Msze św. będą sprawowane tylko o godz.: 7.00 i 9.00. Podczas Mszy św. o godz. 9.00 obejmiemy modlitwą wszystkich zmarłych w obecnym roku Parafian i zmarłych poleconych modlitwie. Kartki z listą zmarłych można przynieść do zakrystii lub kancelarii.
 4. Wieczerza Wigilijna jest dla nas łaską do wspólnego radosnego spotkania i modlitwy. Niech ten szczególny Wieczór będzie okazją do umocnienia więzi rodzinnych. Wypełnijmy ten czas wspólnym radowaniem się z narodzin Zbawiciela i śpiewaniem kolęd. Z tradycji jest to dzień postny i nie można spożywać alkoholu pod żadną postacią.
 5. Uroczysta pierwsza Msza św. zwana Pasterką w odbudowanej świątyni będzie sprawowana o godz. 24.00. Pasterka upamiętnia oczekiwanie i modlitwę pasterzy zmierzających do Betlejem. Serdecznie zapraszamy Parafian, Sympatyków, Dobrodziejów i przybyłych Gości na wspólne zaśpiewanie podczas Eucharystii, m.in.: Wśród nocnej ciszy…
 6. Siostry Klaryski z pobliskiego Sitańca, również zapraszają na Msze św. Pasterkę do kaplicy klasztornej w Sitańcu o godz. 24.00. Będzie ona sprawowana za Dobrodziejów, Przyjaciół i tych którzy polecają się ich modlitwie.
 7. W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. będą sprawowane wg porządku niedzielnego.
 8. Ofiary na rzecz wyposażenia i funkcjonowania świątyni złożyli m.in.: Tadeusz Czajkowski, Jadwiga Mazurek, Jerzy Korzeniewski, Bożena Czajkowska, Alicja Karchut, Ryszarda Leszczyńska, Maria Karchut, Maria Brodowska, Jacek Werengowski, Kacper Wanielista, Iwona Wanda Kociuba, Helena i Walenty Jaroszuk, Bogusława i Jan Obszańscy, Łukasz Sieczkowski, Bożena Czajkowska, s. Teresa, Barbara, Bronisława Sobieszczańska, Barbara i Zbigniew Sierak, KŻR nr 3, Państwo Żurkowie, Zofia Niewiadomska. Bóg zapłać Ofiarodawcom na nowe figury do świątecznej szopki.
 9. Dziękujemy wiernym za projekt i budowę wystroju świątecznego w naszej świątyni. Osobami tymi są m.in.: Hubert Rybaczek, Jerzy Kondras, Małgorzata Gontarz, Krzysztof Korzan, Aleksy Kozioł, Tomasz Gontarz, Adam Denkiewicz, Karol Wojtyna z żoną i rodzicami, Sebastian Majdak i inni. Dziękuję ofiarodawcom drzewek świątecznych: Państwu Alicji i Grzegorzowi Tymczuk. Dziękujemy osobom roznoszącym po terenie parafii pobłogosławiony opłatek na stół wigilijny z informatorem o kryptach kościoła. Bóg zapłać!
 10. W modlitwie pamiętamy i dziękujemy Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego za przyznanie dotacji dla naszej świątyni. Jesteśmy wdzięczni Dobrodziejom i Budowniczym kościoła: firmom Lubren, Budmat, ZDI z ich podwykonawcami, architektom, inżynierom, konserwatorom i wszystkim służbom budowlanym, że podnieśli z poniżenia dom Boży – nasz kościół. Wielu tę odbudowę postrzega jako Boży cud.
 11. Módlmy się za zmarłych w minionym tygodniu: śp. Feliksę Cięszczyk z ul. Grodzkiej, lat 89; śp. Barbarę Głaz z ul. Peowiaków, lat 66; śp. Józefę Herda z ul. Narutowicza, lat 86. Dzień pogrzebu śp. Józefy Herda jest w trakcie ustalania. Bożemu miłosierdziu powierzamy Fundatorów i Dobrodziejów kościoła. Wieczny odpoczynek….

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.