Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

IV Niedziela Wielkanocna, 21 kwietnia 2024

  1. W dzisiejszą Niedzielę Dobrego Pasterza w Kościele odchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się również Kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele.
  2. Dzisiaj w niedzielę koncert organowy Pana Mateusza Rzewuskiego w naszym kościele, godz. 19.00. Zapraszamy.
  3. Kalendarz liturgiczny: we wtorek, 23 kwietnia przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski; w środę wsp. św. Jerzego; w czwartek, 25 kwietnia obchodzimy święto św. Marka Ewangelisty.
  4. Dziękujemy za składane ofiary na funkcjonowanie i utrzymanie kościoła. Bóg zapłać!
  5. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się narzeczeni: Tomasz Kłyż i Klaudia Kłyż z parafii tutejszej; Tomasz Szubtarski z parafii Stary Zamość i Aneta Hajduk z parafii tutejszej; Damian Mazurek z parafii św. Krzyża w Zamościu i Karolina Bajak z parafii tutejszej; Mateusz Dec i Agnieszka Molas z parafii tutejszej; Michał Dudek z parafii Dołhobyczów i Zuzanna Mikuła z parafii tutejszej. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach między tymi narzeczonymi do zawarcia ważności sakramentu małżeństwa, powinien o tym powiadomić proboszcza parafii.
  6. W kruchcie kościoła jest wystawa poświęcona małżeństwu i rodzinie. Dzisiaj małżeństwa i rodziny są zagrożone działaniem złych ideologii. Dziękujemy Akademii Zamojskiej za udostępnienie tej wystawy i zapraszamy do jej obejrzenia.
  7. Zapraszamy do kruchty na kiermasz książki. Ofiary za książki dobrowolne.
  8. Módlmy się za zmarłych.

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.