Powrót do wszystkich Aktualności

Czwarta Niedziela Wielkiego Postu – Laetare, 27 marca 2022

 

 1. W Uroczystość Zwiastowania NMP dziękowaliśmy Panu Bogu i Matce Bożej za 30. rocznicę powstania diecezji zamojsko-Lubaczowskiej i 28. rocznicę odzyskania kościoła i powrotu po 200 latach franciszkanów do Zamościa w dniu 25 marca 1994 roku.
 2. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą Laetare – „Raduj się, wesel się Jerozolimo”. Modlitwy przypominają nam o tym, że już niedługo będziemy przeżywać prawdziwą wielkanocną radość, że dni wielkiego świętowania są już blisko.
 3. Dzisiaj w naszej Parafii kończy się wizytacja biskupia, w czasie której dzisiaj o godz. 14.30 Ks. Biskup Mariusz Leszczyński udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania.
 4. W piątek zakończyliśmy rekolekcje wielkopostne dla Parafii i Sympatyków. Panu Bogu i wszystkim uczestnikom rekolekcji serdecznie dziękujemy.
 5. Droga krzyżowa w piątki Wielkiego Postu: po Eucharystii sprawowanej o godz. 9.00; dla dzieci, godz. 16.30 oraz o godz. 17.15.
 6. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15. Nawrócenie ludzi, odwrócenie się od grzechów najbardziej przejednywa Boga dla zabezpieczenia pokoju między narodami.
 7. W tym tygodniu są dni odnowy duchowej: pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek przez spowiedź i Komunię św. wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Kapłani udadzą się do chorych. W sobotę wynagradzamy za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. W sobotę różaniec fatimski po Eucharystii o godz. 9.00.
 8. Za tydzień, 3 kwietnia, pierwsza niedziela miesiąca. Spotkania dla KŻR. Zapraszamy wiernych do włączania się do wspólnot KŻR.
 9. Za tydzień w niedzielę, 3 kwietnia, po Eucharystii sprawowanej o godz. 14.30.  spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii. Obecność obowiązkowa.
 10. Ofiary na rzecz potrzeb kościoła złożyli m.in.: Helena Ryściuk, Maria Dyjak, Alfreda Koczułap, Janina i Tadeusz Wójcik, Marzena i Michał Słomianowie, narzeczeni Damian Margol i Marlena Borek, Barbara i Wiesław Hamerscy, Bóg zapłać.
 11. Utrzymanie naszej świątyni można wesprzeć przekazując jeden procent podatku na KRS nr  0000350686 z dopiskiem: „kościół franciszkanów w Zamościu”. Dziękujemy Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej za udostępnienie tego numeru na wspomniany cel.
 12. Módlmy się za chorych i cierpiących w domach i szpitalach oraz za tych, którzy się nimi opiekują w Polsce i na Ukrainie. Zdrowaś Maryjo…
 13. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych z Parafii, Sympatyków i Dobrodziejów kościoła. Módlmy się za poległych żołnierzy i cywilów na wojnie na Ukrainie. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.