Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Druga Niedziela Adwentu, 4 grudnia 2022 r.

 1. Okres Adwentu jest czasem oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Za niecałe trzy tygodnie uroczyście będziemy obchodzić pamiątkę Jego pierwszego przyjścia na ziemię. Czuwajmy więc na modlitwie i ufnie oczekujmy przez pojednanie, spowiedź i dobre postanowienia.
 2. Dzisiaj w niedzielę czcimy św. Barbarę i pamiętamy o tych, którzy mają za opiekunkę tą świętą.
 3. Dzisiaj w niedzielę spotkania KŻR oraz kandydatów do bierzmowania o godz. 14.00.
 4. We wtorek Uroczystość św. Mikołaja, patrona kościoła Ojców Redemptorystów. Święty Mikołaju obdarz nas darem życia silną wiarą.
 5. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Nowenna jest sprawowana w dni powszednie po Eucharystii o godz. 9.00 i 15.30. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą celebrowane o godz.: 7.00;9.00;12.00 (Godzina łaski);15.30;18.00. W Zakonach Franciszkańskich szczególnie jest czczona Maryja w otrzymanym od Boga przywileju poczęcia bez grzechu pierworodnego. Ostatnim wielkim czcicielem Matki Bożej Niepokalanej był św. O. Maksymilian Maria Kolbe. Na jej cześć budował klasztory Niepokalanowy w Polsce i Japonii. W duchowej jedności z Niepokalaną, opiekunką ludzi i pogromczynią zła, dojdziemy z pewnością do Nieba – mówił św. Maksymilian.
 6. Msza św. zwana Roratnią jest sprawowana w dni powszednie rano o godz. 7.00. Dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 15.30.
 7. Dwa lata temu zabrano z terenu odbudowy dźwig, który był charakterystycznym symbolem rewitalizacji naszej świątyni. Wypełnił on swoje zadania i został przewieziony na nowe zadania budowlane.
 8. Rewitalizacja kościoła dokonała się dzięki wysiłkom wielu osób z firm budowlanych, opiekunów projektu z Warszawy i Zamościa, modlitwie wielu wiernych, a w tym dzięki wspaniałym Dobrodziejom. Ofiary materialne w minionym czasie poza tacą na utrzymanie kościoła złożyli m.in.: Mieszkańcy bloku nr 36 z ul. Obrońców Pokoju, Lucyna i Aleksander Bober, Danuta i Jan Greszta, KŻR nr 3, Ewa Chudoba, Lucyna Marszalec, Leokadia Niedabylska, Barbara Anna Fijołek, Bożena Lenard, Stanisław Sarzyński, Małgorzata Korneli, Bożena Karp, Ryszard Herc, Jacek Droździel, Maria i Józef Król, Andrzej Młynarski, Piotr Miechowicz, Jan Stańczak, Jadwiga Typek. Bóg zapłać.
 9. Za wszystkich zaangażowanych w odbudowę i składających ofiary ofiarujemy m.in. we wtorki Eucharystię o godz. 9.00 i 15.30. Mimo trudnych czasów wytrwajmy i otaczajmy modlitwą i ofiarą funkcjonowanie odbudowanego domu Bożego.
 10. W najbliższą sobotę, 10 grudnia, godz. 19.00 w kościele odbędzie się Monograficzny Recital Organowy Tadeusza Barylskiego w 200. rocznicę urodzin Césara Francka.
 11. Za tydzień w niedzielę, 11 grudnia w naszej świątyni podczas Eucharystii o godz. 12.00 i potem śpiewał będzie Reprezentacyjny Zespół Wojska Polskiego.
 12. Wierni, którzy odeszli do Pana: Parafianie, Sympatycy, Fundatorzy i Dobrodzieje kościoła, niech odpoczywają w pokoju z Chrystusem. W minionym tygodniu zmarli: śp. Dariusz Sołdaczuk z ul. Koźmiana, lat 51; śp. Damian Tymecki z ul. Haukego lat 27. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.