Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

II Niedziela Wielkiego Postu, 5 marca 2023

 

 1. Żyjemy w epoce szybkich przemian. Zmiany, które zachodziły niegdyś w ciągu całego wieku czy nawet dwóch, dziś dokonują się niekiedy w czasie jednej dekady. I każda z tych zmian stawia nas na rozdrożu, przed drogami, które biegną w dwóch przeciwnych kierunkach: droga świata i droga Boża, droga śmierci i droga życia (o. kard. Raniero Cantalamessa).
 2. Tradycyjnie już, w II niedzielę Wielkiego Postu przeżywamy w Kościele w Polsce „Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami”. W tym roku przyświeca nam hasło: „Z misjonarzami budujemy Kościół”
 3. Dzisiaj w niedzielę spotkania KŻR po Mszy św. o godz. 9.00 i 12.00.
 4. Spotkanie z kandydatami do bierzmowania dzisiaj, godz. 14.00.
 5. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15 w każdą niedzielę Wielkiego Postu.
 6. Droga krzyżowa w piątki Wielkiego Postu: po Eucharystii sprawowanej o godz. 9.00; dla dzieci, godz. 16.15 oraz o godz. 17.15.
 7. Ofiary na utrzymanie i funkcjonowanie kościoła złożyli m.in.: Alfreda Koczułap, Marzena i Michał Słomianowie, Sabina i Mieczysław Janda, Stanisława Kozłowska, Andrzej Młynarski, Mateusz Chudyk, Barbara Anna Fijołek, Krzysztof Andrzej Jędruszczak, Dorota Szewczyk, Zofia Radlińska, Leokadia Niedabylska, KŻR pw. św. Jana Pawła II, Państwo Sahajkowie, Maria Ziarkiewicz, Krystyna Pić, Wanda i Mieczysław Maciejewscy. Bóg zapłać!
 8. Rekolekcje wielkopostne dla szkół i parafian odbędą się w dniach 27-29 marca br.
 9. Po Mszy św. rozprowadzane będą „cegiełki” na renowację Cmentarza Parafialnego przy ul. Peowiaków w Zamościu.
 10. Módlmy się za dzieci i młodzież o ochronę przed duchem nienawiści. Niech przez opiekę i przykład dorosłych napełniają swoje serca Bożym pokojem i miłością czerpane z modlitwy i sakramentów Kościoła. Módlmy się o nawrócenie ku Bogu i pokutę dla sprawców zła i cierpienia zadawane bliźnim. Zdrowaś Maryjo…
 11. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych z Parafii: śp. Ireneusza Cisek z ul. Wiśniowej, lat 58; śp. Tadeusza Józefa Skwaryła z ul. Staszica, lat 75. Módlmy się za śp. Eryka, nastolatka, tragicznie zmarłego. Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

 

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.