Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

III Niedziela Wielkanocna, 23 kwietnia 2023

  1. Dzisiaj w niedzielę w kościele o godz. 14.00 spotkanie i Msza św. dla kandydatów do bierzmowania.
  2. Dzisiaj w naszym kościele o godz. 19.00 wystąpią ze śpiewem sonat uczniowie z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. K. Szymanowskiego w Zamościu. Występ ten wpisuje się w obchody 75- lecia istnienia szkoły. Zapraszamy.
  3. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski; we wtorek święto św. Marka Ewangelisty; w sobotę święto św. Katarzyny, dziewicy i doktora Kościoła.
  4. Z wielką przyjemnością chcemy poinformować, że nasza parafia pw. Zwiastowania NMP w Zamościu została wyróżniona przez kapitułę pod przewodnictwem Lubelskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków – w ramach otwartego konkursu o „Laur Konserwatorski 2023″ – za prace konserwatorskie i restauratorskie związane z odtworzeniem XVII – wiecznej bryły i wystroju wnętrza naszego kościoła. „Laur Konserwatorski 2023″, organizowany jest pod patronatem Generalnego Konserwatora Zabytków, Wojewody Lubelskiego oraz Marszałka Województwa Lubelskiego. Powyższa uroczystość będzie także okazją do uhonorowania innych wyróżniających się odbudowanych obiektów. Uroczystość odbędzie się w najbliższy piątek w Muzeum Narodowym w Lublinie. Informacje będzie można obejrzeć w skrócie w TVP Lublin, w wydaniach Panoramy Lubelskiej w najbliższy piątek, 28 kwietnia br. To szczególne uznanie dla franciszkańskiej świątyni jest wyróżnieniem dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczyniali się do jej zmartwychwstania-odbudowy. Wyróżnienie „Laur Konserwatorski 2023” to także owoc Waszej, Bracia i Siostry, obecności i modlitwy w tym kościele. Niech przez to wyróżnienie Chrystus Zmartwychwstały we wszystkich Dobrodziejach, Sympatykach, Budowniczych będzie uwielbiony!
  5. Ofiary poza tacą na utrzymanie z Bożą pomocą odbudowanej świątyni złożyli m.in.: Jerzy Ciesielski, Dorota Szewczyk, Krzysztof Andrzej Jędruszczak, Bernarda Dorota Iwanicka, Piotr Miechowicz, Agnieszka Kozak, Paweł Kozak, Waldemar Hanulak, Jerzy Magdziak, Joanna Budzyńska, Zbigniew Rogowski, Krystyna Juśko, Magdalena, Natalia i Sławomir Zubańscy, Łukasz Sieczkowski, Bogusława i Jan Obszańscy, Irena Mac, Barbara i Marian Siemko, Renata Michalik, Danuta i Waldemar Dąbrowscy, Anna Czerniak, Maria Król, Bronisława Danielak. Anna, Piotr, Diana, Beata Dołomisiewicz, KŻR pw. św. Faustyny, Ewa i Marian Wasilowie, KŻR nr 3; KŻR nr 5; KŻR nr 2, KŻR nr 10, KŻR św. Rity, Danuta Stadnik, Irena Kiecana, Lucyna Marszalec, Joanna i Roman Trześniowscy, Andrzej Rudy, Teodozja Siemko, Alicja i Aleksander Bobrowie, Małgorzata Bojar, Grażyna i Mieczysław, Czesława Szarmach, Danuta Macheta. Bóg zapłać!
  6. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się narzeczeni: Mariusz Andrzejewski z parafii tutejszej z Anną Bekas z parafii tutejszej. Ktokolwiek wiedziałby, iż jakieś przeszkody wzbraniają tym osobom zawarcie związku małżeńskiego, ma obowiązek zawiadomić o tym Proboszcza Parafii.
  7. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych z Parafii, Sympatyków i Dobrodziejów kościoła. W minionym czasie zmarła śp. Elżbieta Lichota z ul. Żaków, lat 81. Módlmy się za poległych żołnierzy i cywilów na wojnie na Ukrainie. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.