Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

III Niedziela Wielkiego Postu, 12 marca 2023

 

 1. Dzisiaj w niedzielę, 12 marca, godz. 14.00 spotkanie w kościele dla kandydatów do bierzmowania.
 2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15. Nawrócenie ludzi, odwrócenie się od grzechów najbardziej przejednywa Boga dla zabezpieczenia pokoju między narodami.
 3. W niedzielę w Wólce Panieńskiej o godz. 19.00 w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej odbędzie się spektakl słowno-muzyczny pt. Zamek wewnętrzny” na podstawie tekstów św. Teresy Wielkiej, doktora kościoła. W roli Świętej Teresy wystąpi aktorka  musicalowa Marzena Małkowicz, muzykę do spektaklu napisał kompozytor Zbigniew Małkowicz. Zapraszamy.
 4. W środę, 15 marca, w kościele rektoralnym pw. św. Katarzyny w Zamościu o godz. 17 Msza św. i wykład pt.: „Piękno ludzkiej miłości” Prelegentem będzie ks. prof. Jarosław Szymczak.
 5. Droga krzyżowa w piątki Wielkiego Postu: po Eucharystii sprawowanej o godz. 9.00; 16.15 (z udziałem dzieci); 17.15.
 6. W następną niedzielę w naszym kościele po Mszach św. będzie dawała świadectwo o spotkaniach ze św. Janem Pawłem II Pani Joanna Jurkiewicz.
 7. Za tydzień w niedzielę w naszym kościele, godz. 19.00, koncert organowy w wykonaniu Pana Michała Kopycińskiego. Wykonane zostaną utwory mistrza Bacha.
 8. Ofiary poza tacą na utrzymanie i funkcjonowanie kościoła w ostatnim czasie złożyli m.in.: Jan Franciszek Łaszkiewicz, Magdalena, Natalia i Sławomir Zubańscy, Piotr Miechowicz, Bogusława i Jan Obszańscy, Patrycja Magdziak, Ryszard Puliński, Eugenia Sidor. Bóg zapłać!
 9. Liturgiczną Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny będziemy przeżywać w poniedziałek, 20 marca. Od soboty trwamy na modlitwie nowennowej do św. Józefa.
 10. Msze święte i pokutne marsze organizowane są w każdą trzecią niedzielę miesiąca w kościele św. Katarzyny. Msza święta rozpoczyna się o godzinie 17:00, wcześniej o godzinie 15:30wyrusza marsz różańcowy. Powyższe wydarzenie w następną niedzielę, 19 marca.
 11. Ekstremalna Droga krzyżowa, 24 marca 2023. Początek – Msza św. w kościele św. Brata Alberta w Zamościu, godz. 18.00.
 12. Doroczny odpust parafialny będziemy obchodzić w Uroczystość Zwiastowania NMP, 25 marca. W tym dniu będziemy obchodzić 31. rocznicę postania diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej oraz 29 rocznicę odzyskania naszego kościoła dla kultu religijnego i przybycia do tegoż kościoła franciszkanów.
 13. Rekolekcje wielkopostne w naszym kościele dla Parafian i Sympatyków odbędą się w dniach: 27,28,29 marca. Wygłoszą je Ojcowie z Niepokalanowa.
 14. Módlmy się za chorych i tych, którzy się nimi opiekują w szpitalach i domach. Zdrowaś Maryjo…
 15. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych. Z terenu parafii zmarł śp. Ryszard Adam Szewczyk z ul. Klonowicza, lat 64. Módlmy się za wszystkich, którzy potrzebują naszego westchnienia do Boga. Wieczny odpoczynek…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.