IV Niedziela Wielkanocna, 30 kwietnia 2023

  1. Czwarta Niedziela Wielkanocna jest obchodzona jako Niedziela Dobrego Pasterza. W Ewangelii św. Jana Jezus nazywa się Dobrym Pasterzem. W tym dniu szczególnie mamy prosić Boga, aby młodzież odpowiadała na wezwania Dobrego Pasterza, aby odpowiadała na powołanie do kapłaństwa, zakonu czy misji. Potrzeba dobrych nowych pasterzy, aby także dzisiaj oddawali życie za owce-wiernych.
  2. Jutro w poniedziałek rozpoczynamy nowy maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w dni powszednie i niedziele o godz. 17.30. Maryjność wiernych wskazuje na prawdziwą wiarę i na autentyczne jej przeżywanie. Pobożność maryjna prowadzić powinna ku prawdziwej wierze objawionej w Chrystusie Zmartwychwstałym.
  3. Kalendarz liturgiczny: 2 maja wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła; 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Odpust w parafii Matki Bożej Królowej w Zamościu; 4 maja wspomnienie św. Floriana, męczennika;  6 maja Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
  4. W tym tygodniu są dni odnowy duchowej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  5. Za tydzień w niedzielę, 7 maja, spotkania Kół Żywego Różańca i kandydatów do bierzmowania.
  6. W naszym kościele trwają już próby liturgiczne dzieci przygotowujące się do przeżycia Komunii Rocznicowej i Pierwszej Komunii Świętej. Rodziców prosimy o obecność w miarę możliwości na tych próbach oraz świadectwo życia przez przystępowanie do spowiedzi i Eucharystii nie tylko z racji Komunii dziecka. Świadectwa rodziców dzieci potrzebują systematycznie i trwale. Rodzice, którzy mają przeszkody kanoniczne w przystąpieniu do sakramentów, tę sprawę umiejętnie, jeśli trzeba dzieciom wytłumaczą. Wiernym przypominamy, że poza zagrożeniem życia, nie ma w Kościele dla osób z przeszkodami kanonicznymi jednorazowych rozgrzeszeń i jednorazowego przystępowania do Komunii św. np. z racji Komunii dziecka czy pogrzebu bliskiej osoby, czy jeszcze innych sytuacji. Mimo tych przeszkód u wielu, Kościół jednak zachęca te osoby do życia modlitwą, przykazaniami, uczynkami pobożności, uczestnictwa w Eucharystii i innych sakramentach przez słuchanie i rozważanie Słowa Bożego, dawania świadectwa wiary.
  7. Ofiary poza tacą na utrzymanie z Bożą pomocą odbudowanej świątyni złożyli m.in.: Anna Beata Kowalska, Jadwiga i Jerzy Kondrasowie, Jadwiga Świrgoń, Barbara Anna Fijołek, Marianna Ostrowska, Rodzina Sagan, Lucyna Krupa, Anna Marmur, Alicja Pastuszak, Anna i Magdalena Wyszyńskie, KŻR nr 4, Marianna Ostrowska. Bóg zapłać!
  8. Zachęcamy do składania ofiar na odbudowę Cmentarza Parafialnego przy ul. Peowiaków w Zamościu.
  9. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych z Parafii, Sympatyków i Dobrodziejów kościoła. W minionym czasie zmarła śp. Kazimiera Złomańczuk, lat 93. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.