Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

IX Niedziela Zwykła, 2 czerwca 2024

1. Dzisiaj spotkania KŻR po Eucharystii sprawowanej o godz. 9.00 i 12.00.
3. Dzisiaj w naszym kościele koncert muzyki barokowej ku czci Serca Pana Jezusa, godz. 19.00. Zapraszamy.
4. Dzisiaj po Eucharystii sprawowanej o godz. 18.00 spotkanie z rodzicami, którzy pragną rozpocząć przygotowywanie swoich dzieci do Komunii Świętej w naszym kościele. Ta grupa dzieci przyjmie Komunię Świętą po raz pierwszy w maju 2025 r.
5. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele w dni powszednie i niedziele o godz. 17.30.
6. W poniedziałek o. Leszek Zachariasz obchodzi swoje imieniny. Msza św. za naszego Ojca Solenizanta będzie sprawowana w tym dniu o godz. 18.00. Zapraszamy.
7. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wsp. świętych męczenników z Ugandy z XIX w. Karola Lwangi i Towarzyszy; w środę wsp. św. Bonifacego, biskupa i męczennika z VIII w. misjonarza Ludów germańskich i Anglii; w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu wspominanamy bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. Michała Tomaszka, franciszkańskich misjonarzy-męczenników z Pariacoto. W piątek post nie obowiązuje; w sobotę wsp. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
8. W tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: pierwszy czwartek i piątek miesiąca z wszystkimi duchowymi treściami tych dni. W miesiącach wakacyjnych lipcu i sierpniu kapłani do chorych udadzą się tylko na indywidualne wezwania.
9. W czwartek zakończenie oktawy Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Odbędzie się błogosławieństwo wianków i ziół. Tego dnia w Tomaszowie Lubelskim odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Bierzmowanych.
W następną niedzielę, 9 czerwca, kazania głosił będzie o. Andrzej Legieć misjonarz z Rosji. na rzecz misji będzie można złożyć ofiary.
10. W następną niedzielę, 9 czerwca, godz. 15.30 w naszym kościele odbędzie oratorium pt. „Mocni nadzieją” poświęcone św. Janowi Pawłowi II. Wystąpią m.in. chóry: Cantate Deo i Sitanianie, muzycy z Państwowej Szkoły Muzycznej w Zamościu i inni. W czerwcu obchodzimy 25. rocznicę od pobytu Jana Pawła II w Zamościu.
11. W niedzielę, 16 czerwca, na Osiedlu Zamczysko Msza św. przy krzyżu o godz. 15.00.
12. Ofiary na funkcjonowanie kościoła w minionym czasie złożyli m.in.: Monika i Teresa Mróz, Rodzina Sagan, Jadwiga Typek, Janina i Zbigniew Szewczykowie, Danuta Dziura, Krystyna Gorzkiewicz, Danuta i Adam Denkiewiczowie. Bóg zapłać!
13. Dziękujemy za pomoc w budowie ołtarza na Boże Ciało: Panu Marianowi Królowi za ofiarowane i przywiezione brzózki; dziękujemy Pani Małgorzacie Gontarz, Krzysztofowi Korzan i Aleksemu Kozioł za montaż ołtarza.
14. Módlmy się za chorych i cierpiących w domach i szpitalach oraz za tych, którzy się nimi opiekują. Zdrowaś Maryjo…
15. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.