Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Niedziela, 2 stycznia 2022

  1. Dzisiaj w niedzielę odbędzie się spotkanie w salce klasztornej dla Kół Żywego Różańca po Eucharystii o godz. 9.00 i 12.00.
  2. Dzisiaj po Eucharystii sprawowanej o godz. 18.00 zaśpiewa kolędy chór Cantate Deo działający przy naszej parafii pod dyrekcją Anny Cios oraz odbędzie się koncert organowy w wykonaniu Pana Piotra Bywalec z Wrocławia. Zapraszamy.
  3. W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze święte będą celebrowane jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy świętej  odbędzie się błogosławienie kredy i kadzidła. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na „Krajowy Fundusz Misyjny”.
  4. Także w czwartek odbędzie się VIII Orszak Trzech Króli w Zamościu. Orszak rozpocznie się sprawowaną Mszą świętą w kościele Franciszkanów w Zamościu o godzinie 10.30. Szczegółowy program Orszaku znajduje się na plakatach.
  5. W Uroczystość Trzech Króli w kościele franciszkanów, godz. 19.00. koncert kolęd w wykonaniu naszej Zamojskiej Orkiestry Symfonicznej. Zapraszamy.
  6. W pierwszy piątek miesiąca kapłani udadzą się z posługą duszpasterską do chorych. Zachęcamy wszystkich: starszych, młodzież i dzieci do podtrzymania praktyk pierwszych piątków miesiąca. Rezygnowanie z sakramentów często doprowadza człowieka starszego czy młodszego do utraty mocy wiary, nadziei i miłości. Dzisiaj w czasie trwania zarazy i szukania pomocy i rady przede wszystkim u Boga, obserwujemy odchodzenie od Pana nieba i ziemi udzielającego się konkretnie człowiekowi w sakramentach Kościoła.
  7. Za tydzień w niedzielę, 9 stycznia, w kościele franciszkanów, godz. 16.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
  8. Ofiary na rzecz odbudowanego, ale wiele potrzebującego jeszcze kościoła ofiary złożyli m.in.: Robert Pawłowski, Alfreda Koczułap, Jan Stańczak, Marzena i Michał Słomianowie, Ryszard Herc, Bożena Lenard, Barbara Anna Fijołek, Rodzina Polańskich, Leszek Kozłowski, Ireneusz Włodarczyk, Franciszek Kawalec, Aleksander Wojdyga, Zofia Anna Spierzak, Joanna i Jacek Droździelowie. Piotr Diana, Beata Dołomisiewicz, Szczepan Semczuk, Agnieszka Kozak, Piotr Rypina, Janina Serafin, Henryka i Stanisław Kniaziowie, Alina i Hieronim Niderla, Marzec Danuta, Joanna i Roman Trześniowscy, Bożena i Andrzej Sroczyńscy, Grażyna i Grzegorz Borowscy, Stefania Grądkowska, Marianna Ostrowska, Eugenia Sidor, Janina Oberda, Krystyna Szajnoga. Bóg zapłać!
  9. Módlmy się za chorych, cierpiących i opiekujących się nimi w domach i szpitalach.
  10. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych. Wieczny odpoczynek…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.