Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Trzecia niedziela zwykła, 23 stycznia 2022 r.

 Koncert kolęd dziś w sobotę, 29.01.2022 r.  w wykonaniu Artystów ze Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zamościu  został odwołany.

  1. Dzisiaj po Eucharystii sprawowanej o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie z poezją religijną Pani Marii Juszczak z Białopola, Parafii Lipsko. Zapraszamy.
  2. Dzisiaj w kościele spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, godz. 16.00.
  3. Dzisiaj w niedzielę podczas Eucharystii o godz. 18.00 i po jej zakończeniu kolędować będzie zespół Ale Cantare. Zapraszamy.
  4. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wsp. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; we wtorek święto Nawrócenia św. Pawła; w środę wsp. świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa; w piątek wsp. św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
  5. W najbliższą sobotę, 29 stycznia, po Eucharystii sprawowanej o godz. 18.00 z koncertem kolęd wystąpią Artyści z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu. W niedzielę natomiast, 30 stycznia, liturgię Eucharystii o godz. 14.30 ubogaci śpiewem chór Contra z Zamościa. Zapraszamy.
  6. Kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie u Parafian zgłaszających wolę odwiedzin kapłana.
  7. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się narzeczeni: Artur Pietrzyk z parafii pw. św. Mikołaja w Urzędowie z Aleksandrą Cioś z parafii tutejszej. Ktokolwiek wiedziałby, iż jakieś przeszkody wzbraniają tym osobom zawarcie związku małżeńskiego, ma obowiązek zawiadomić o tym Proboszcza Parafii.
  8. W minionym czasie na potrzeby kościoła m.in.: energię, ogrzewanie parteru z podziemiami ofiary złożyli: Kazimiera Kalinowska, Zofia Twardziszewska, Danuta Dziędziurko, Teodozja Siemko, Bolesław Krukowski, Stanisława i Krzysztof Korzanowie; Ewa i Paweł Iskrzak, Państwo Matyjasek, Teresa i Stanisław Harasiuk, Kamila i Kamil Cieniuch, Janina i Zbigniew Szewczykowie, Rodzina Niańko, Bogumiła Łyp, Beata Babiarz, Janina Serafin, Danuta Dziura, Zofia Pietrzyk, Barbara i Marian Siemko, Michał Słomian, Alfreda Koczułap, Bronisława Danielak, Elżbieta i Roman Szyport, Maria Zgnilec, Danuta Krawczuk, Jan i Danuta Greszta, Anna i Krzysztof Mazurek, Helena Młynarczyk, Anna i Grzegorz Kozłowscy, Stanisława Wójec, Janina i Małgorzata Magryta, Bożena i Leszek Cioś, Leokadia i Henryk Piwko, Alicja Lisiuk, Jerzy Nowosadzki. Bóg zapłać.
  9. Módlmy się za chorych i cierpiących w domach i szpitalach oraz za tych, którzy się nimi opiekują.
  10. Wiernym zmarłym, niech dobry Bóg okaże swoje przebaczenie i miłosierdzie.

 

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.