Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Niedziela Chrztu Pańskiego, 9 stycznia 2022 r.

 

  1. Pierwsza niedziela przypadająca po uroczystości Objawienia Pańskiego w liturgii Kościoła jest obchodzona jako święto Chrztu Pańskiego. Jezus rozpoczyna swoje życie publiczne od przyjęcia chrztu w Jordanie z rąk Jana Chrzciciela.
  2. Dzisiaj w kościele spotkanie z kandydatami do bierzmowania o godz. 16.00.
  3. Wczoraj, 8 stycznia minęła 128. rocznica urodzin św. Maksymiliana Marii Kolbego. Maksymilian Maria Kolbe urodził się 8 stycznia 1894 r. w Zduńskiej Woli. Był dzieckiem Juliusza Kolbe i Marianny z rodziny Dąbrowskich. Ochrzczony został w dniu narodzin w parafii pod wezwaniem Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny.
  4. Z racji urodzin św. Maksymiliana i 100. rocznicy wydania w Krakowie pierwszego Rycerza Niepokalanej odbędzie się audycja w TV Trwam, dzisiaj o godz. 18.15, natomiast w Radiu Maryja będzie kontynuacja tego programu od godz. 21.30. Zapraszamy do oglądania i słuchania o naszym wielkim świętym Polaku.
  5. Rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie Parafian, którzy zgłosili/zgłoszą wolę odwiedzin. Plan odwiedzin zamieścimy na stronie internetowej Parafii w zakładce aktualności.
  6. Dobrodziejów kościoła odczytamy w następną niedzielę.
  7. Bożemu miłosierdziu polecamy śp. Małgorzatę Dyduch z ul. Obronnej, lat 60; śp. Waldemara Eugeniusza Wiśniowieckiego, lat 65; śp. Kazimierza Kolbus z ul. Kościuszki, lat 94. Wieczny odpoczynek…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.