Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Niedziela Dobrego Pasterza, 8 maja 2022

 

 1. Dzisiejsza niedziela nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza otwiera tydzień szczególnej modlitwy o nowe powołania do kapłaństwa, życia konsekrowanego i misji.
 2. Dzisiaj w Dzień Pański gościmy w naszej parafii Katolickie Radio Zamość. Słowo Boże głosił będzie ks. Dariusz. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszego radia diecezjalnego. Dziękujemy Katolickiemu Radiu Zamość za dobro czynione w czasie odbudowy naszego kościoła.
 3. Dzisiaj i za tydzień w niedzielę spotkanie i Eucharystia dla kandydatów do bierzmowana o godz. 14.00.
 4. W parafii rozpoczęliśmy nowennę przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli o jedność i pokój w naszej Ojczyźnie. Andrzej Bobola, patron Polski żył na początku XVII wieku. Ten jezuita-misjonarz przemierzał rozległe obszary znajdujące się dzisiaj na terytorium Polski, Białorusi i Litwy, aby nieść Dobrą Nowinę ludziom opuszczonym i religijnie zaniedbanym. Uwieńczeniem jego gorliwego życia było męczeństwo za wiarę, którą poniósł 16 maja 1657 roku w Janowie Poleskim.
 5. Kalendarz liturgiczny: w piątek, 13 maja, rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie w naszym kościele. Rozpoczniemy je Eucharystią o godz. 18.00, następnie procesja wokół kościoła i dalsza modlitwa różańcowa; dnia 14 maja jest święto św. Macieja Apostoła.
 6. W następną niedzielę Komunia Święta rocznicowa dzieci, godz. 10.30.
 7. W niedzielę, 29 maja, zapraszamy na kolejny koncert organowy na godz. 19.00.
 8. Nabożeństwa majowe w dni powszednie i niedziele o godz. 17.30. Zapraszamy także na majówki przy krzyżu na Osiedlu Zamczysko, godz. 18.00. Zachęcamy wiernych do organizowania majówek przy krzyżach i kapliczkach.
 9. Dobrodziejów kościoła odczytamy za tydzień.
 10. Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Zamościu przeprowadza nabór do szkoły. Rekrutacja odbędzie się 9 maja 2022 roku od godziny 9.00. Podania można składać jeszcze bezpośrednio przed przesłuchaniem. Wszelkie informacje są dostępne na stronie internetowej szkoły. Dyrekcja ze społecznością Szkoły zaprasza.
 11. Ojcowie Redemptoryści w kościele św. Mikołaja w piątek o 18.00 będą celebrować Msze św. z nabożeństwem o uzdrowienie za przyczyną o. Matteo.
 12. Módlmy się za chorych i cierpiących w domach i szpitalach oraz za tych, którzy się nimi opiekują w Polsce i na Ukrainie. Zdrowaś Maryjo.
 13. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych z Parafii, Sympatyków i Dobrodziejów kościoła. W minionym czasie w parafii zmarł śp. Czesław Panasiewicz z ul. Radzieckiej, lat 92; módlmy się za śp. ks. Biskupa Adama Lepę z Łodzi. Przeżył 84 lata, 60 lat kapłaństwa i 34 lata biskupstwa, zmarł opatrzony świętymi sakramentami. Bożemu miłosierdziu polecamy także śp. franciszkanina o. Kordiana Orzechowskiego z klasztoru w Łodzi. Zmarł w wieku 87 lat. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.