Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Niedziela Miłosierdzia Bożego, 16.04.2023

 

 1. Święto Miłosierdzia Bożego obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Święto to, choć jest jednym z najmłodszych w kalendarzu liturgicznym, ukazuje jedną z najważniejszych prawd chrześcijaństwa i można powiedzieć, że zostało ustanowione na prośbę samego Jezusa, przekazaną w objawieniach s. Faustynie Kowalskiej.
 2. W niedzielę w kościele o godz. 14.00 spotkanie i Msza św. dla kandydatów do bierzmowania.
 3. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się narzeczeni: Paweł Koryszko z Parafii tutejszej i Karolina Paluch z parafii tutejszej; Mariusz Andrzejewski z parafii tutejszej z Anną Bekas z parafii tutejszej. Ktokolwiek wiedziałby, iż jakieś przeszkody wzbraniają tym osobom zawarcie związku małżeńskiego, ma obowiązek zawiadomić o tym Proboszcza Parafii.
 4. W naszym kościele trwają już próby liturgiczne dzieci przygotowujące się do przeżycia Komunii Rocznicowej i Pierwszej Komunii Świętej. Rodziców prosimy o obecność w miarę możliwości na tych próbach oraz świadectwo życia przez przystępowanie do spowiedzi i Eucharystii nie tylko z racji Komunii dziecka. Świadectwa rodziców dzieci potrzebują systematycznie i trwale. Rodzice, którzy mają przeszkody kanoniczne w przystąpieniu do sakramentów, tę sprawę umiejętnie, jeśli trzeba dzieciom wytłumaczą. Wiernym przypominamy, że poza zagrożeniem życia, nie ma w Kościele dla osób z przeszkodami kanonicznymi jednorazowych rozgrzeszeń i jednorazowego przystępowania do Komunii św. np. z racji Komunii dziecka czy pogrzebu bliskiej osoby, czy jeszcze innych sytuacji. Mimo tych przeszkód u wielu, Kościół jednak zachęca te osoby do życia modlitwą, przykazaniami, uczynkami pobożności, uczestnictwa w Eucharystii i innych sakramentach przez słuchanie i rozważanie Słowa Bożego, dawania dobrego świadectwa.
 5. Dwa lata temu w kwietniu rozpoczęliśmy montaż organów piszczałkowych. Waga organów sięga ok. 16 ton, posiadają ponad 2 tys. piszczałek, mają trzy manuały i inne ciekawe techniczne rozwiązania dla wydania z siebie wspaniałych dźwięków na chwałę Bożą. Dzisiaj możemy radować się ich graniem podczas liturgii i podczas organizowanych koncertów. Dziękujemy naszym muzykom.
 6. W środę, 19 kwietnia, w kościele św. Katarzyny w Zamościu, po Eucharystii o godz. 17.00 wykład pt. Na ratunek mężczyznom i ojcom”. Prelegentem będzie dr Marcin Dybowski.
 7. Zapraszamy o składanie cegiełek na renowację Cmentarza Parafialnego w Zamościu przy ul. Peowiaków.
 8. W następną niedzielę w naszym kościele o godz. 19.00 wystąpią ze śpiewem sonat uczniowie z Państwowej Szkoły Muzycznej w Zamościu. Podczas tego występu korzystać będziemy także z organów.
 9. Ogrzewanie kościoła na parterze zostało wyłączone, ale dalej ogrzewamy podziemia kościoła z umieszczoną tam wystawą.
 10. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w budowę Bożego Grobu, Ciemnicy, upiększenie prezbiterium, liturgicznej i muzycznej służbie ołtarza i procesji, trudzącym się m.in. w przygotowanie ognia w Wielką Sobotę. Dziękujemy za dary do kuchni klasztornej i wszelkie złożone ofiary.
 11. Dobrodziejów kościoła odczytamy za tydzień.
 12. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych z Parafii, Sympatyków i Dobrodziejów kościoła. W minionym czasie zmarła śp. Stefania Burak z ul. Bazyliańskiej, lat 87. Módlmy się za poległych żołnierzy i cywilów na wojnie na Ukrainie. Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.