Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Niedziela Miłosierdzia Bożego, 24.04.2022

 1. Święto Miłosierdzia Bożego obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Święto to, choć jest jednym z najmłodszych w kalendarzu liturgicznym, ukazuje jedną z najważniejszych prawd chrześcijaństwa i można powiedzieć, że zostało ustanowione na prośbę samego Jezusa, przekazaną w objawieniach s. Faustynie Kowalskiej.
 2. Dzisiaj w niedzielę w kościele o godz. 14.00 spotkanie i Msza św. dla kandydatów do bierzmowania w roku 2023 r. Następne spotkanie odbędzie się w niedzielę, 8 maja.
 3. W naszym kościele trwają już próby liturgiczne dzieci przygotowujące się do przeżycia Komunii Rocznicowej i Pierwszej Komunii Świętej. Rodziców prosimy o obecność w miarę możliwości na tych próbach oraz świadectwo życia przez przystępowanie do spowiedzi i Eucharystii nie tylko z racji Komunii dziecka. Świadectwa rodziców dzieci potrzebują systematycznie i trwale. Rodzice, którzy mają przeszkody kanoniczne w przystąpieniu do sakramentów, tę sprawę umiejętnie, jeśli trzeba dzieciom wytłumaczą. Wiernym przypominamy, że poza zagrożeniem życia, nie ma w Kościele dla osób z przeszkodami kanonicznymi jednorazowych rozgrzeszeń i jednorazowego przystępowania do Komunii św. np. z racji Komunii dziecka czy pogrzebu bliskiej osoby, czy jeszcze innych sytuacji. Mimo tych przeszkód u wielu, Kościół jednak zachęca te osoby do życia modlitwą, przykazaniami, uczynkami pobożności, uczestnictwa w Eucharystii i innych sakramentach przez słuchanie i rozważanie Słowa Bożego, dawania dobrego świadectwa.
 4. Rok temu w kwietniu rozpoczęliśmy montaż organów piszczałkowych. Waga organów sięga ok. 16 ton, posiadają ponad 2 tys. piszczałek, mają trzy manuały i inne ciekawe techniczne rozwiązania dla wydania z siebie wspaniałych dźwięków na chwałę Bożą. Dzisiaj możemy radować się ich graniem podczas liturgii i podczas organizowanych koncertów. Dziękujemy naszym muzykom.
 5. Kalendarz liturgiczny: we wtorek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski; w piątek św. Katarzyny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Następna niedziela, 1 maja, będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Odbędą się spotkania KŻR.
 6. Ofiary na utrzymanie i funkcjonowanie kościoła złożyli m.in.: Mariusz Szylak, Marzena i Michał Słomianowie, Zofia Pietrzyk, Alfreda Koczułap, Anna Mazurek, Danuta Harasim, Jadwiga Mazurek, Bożena i Tadeusz Czajkowscy, Zbigniew Rogowski, Eugeniusz Dzieciuch, Małgorzata Piścio, Anna Marta Sawicka, Wiesław Michał Bojarski, Stanisław Jerzy Magdziak. Elżbieta i Radosław Frykowscy, Teodozja Siemko, Zofia Niewiadomska, Joanna i Roman Trześniowscy, KŻR pw. św. Rity, Zofia Sobieszczańska, Bronisława Danielak, Agnieszka Kwasnocka, Anna Janik. Bóg zapłać.
 7. Ogrzewanie kościoła na parterze zostało wyłączone, ale dalej ogrzewamy podziemia kościoła z umieszczoną tam wystawą. W ostatnim czasie zostały zakupione dwie ozdobne przenośne kropielnice oraz dwie kropielnice bezdotykowe zainstalowane na ścianach przy drzwiach bocznych kościoła. Koszt tych czterech kropielnic wyniósł 11 tys. zł.
 8. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w budowę Bożego Grobu, Ciemnicy, upiększenie prezbiterium, liturgicznej służbie ołtarza i procesji, służbie muzycznej, trudzącym się m.in. w przygotowanie ognia w Wielką Sobotę. Dziękujemy za dary do kuchni klasztornej i wszelkie złożone ofiary.
 9. Zamojska Grupa Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę w trosce o przyszłość narodu polskiego i losy naszej Ojczyzny Polski zachęca do wzięcia udziału w comiesięcznej Mszy świętej za Ojczyznę i Różańcowym Marszu Pokutnym ulicami Zamościa. W kościele św. Katarzyny, dnia 24 kwietnia Msza święta rozpoczyna się o godzinie 17.00, wcześniej o godzinie 15.30 wyrusza marsz różańcowy.
 10. Dyrekcja Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego przy ul. Peowiaków 3 ogłasza nabór i zaprasza młodzież do nauki. Zawody tam uczone są do wglądu na stronie internetowej szkoły.
 11. Módlmy się za chorych i cierpiących w domach i szpitalach oraz za tych, którzy się nimi opiekują w Polsce i na Ukrainie. Zdrowaś Maryjo.
 12. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych z Parafii, Sympatyków i Dobrodziejów kościoła. Módlmy się za poległych żołnierzy i cywilów na wojnie na Ukrainie. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.