Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Niedziela Najświętszej Trójcy – 30. V. 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Najświętszej Trójcy, 30 maja 2021

 

 1. Wiara w jednego Boga w trzech Osobach jest jednym z najbardziej specyficznych elementów chrześcijaństwa. Żadna inna religia tej tajemnicy nie podaje do wierzenia. Istnienie Trójcy Świętej jest dogmatem naszej wiary. Samym ludzkim rozumem nie doszlibyśmy do tej prawdy. Objawił nam to Jezus Chrystus.
 2. Kalendarz Liturgiczny: w poniedziałek Święto Nawiedzenia NMP; we wtorek wsp. św. Justyna, męczennika. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; w sobotę wsp. św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
 3. Cieszymy się z nowo wyświęconych kapłanów w naszej Diecezji i w Zakonie Franciszkańskim.
 4. Uroczystość Bożego Ciała. Tego dnia porządek Mszy św. jak w niedzielę z jednym wyjątkiem: nie będzie Mszy św. o godz. 12.30. W tym roku z powodu prac remontowych prowadzonych na ulicach Starego Miasta procesja przejdzie ulicami Szczebrzeską i Grodzką na Rynek Wielki. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w procesji, podczas której śpiewy będzie prowadził chór oraz orkiestra dęta. Procesja wyruszy po Eucharystii sprawowanej w katedrze zamojskiej o godz. 10.00. Zapraszamy dzieci, szczególnie te po Pierwszej Komunii Świętej do udziału w procesji.
 5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek szczególna modlitwa o nowe powołania do kapłaństwa. Bez kapłanów nie byłoby m.in. Eucharystii i spowiedzi. W piątek ojcowie z posługą duszpasterską udadzą się do chorych. W sobotę różaniec fatimski po Eucharystii o godz. 9.00.
 6. W tym roku ojciec Leszek Zachariasz, wikariusz naszej Parafii, obchodzi jubileusz 35 – lecia święceń kapłańskich. Z tej racji w następną niedzielę, 6 czerwca, o godz. 12.30 będzie sprawowana w jego intencjach Eucharystia. Jubileusz będzie połączony z imieninami ojca Leszka.
 7. Młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej Parafii przypominamy o szczególnym praktykowaniu życia religijnego i przygotowywaniu się do egzaminu z podanych zagadnień katechizmu Kościoła katolickiego.
 8. Odbudowa kościoła. Przestrzeń świątyni jest obecnie poddana odkurzaniu, czyszczeniu okien, drzwi. W kruchcie odbędzie się ostatnie malowanie ścian i sufitu. Strop nad kruchtą jest wykładany kamieniem i oczekujemy na przywóz i zawieszenie tam ozdobnych żyrandoli. Panowie elektrycy sprawdzają działanie instalacji elektrycznej i przeciwpożarowej. Zakończono instalację systemu nagłośnienia. Według zapewnień w tym tygodniu dowieziony zostanie kamienny ołtarz, ambona oraz kropielnice. Oczekujemy na dowiezienie kamiennej figury Matki Bożej Niepokalanej, której miejscem pobytu będzie skwer przed kościołem. W nadchodzącym tygodniu będą strojone zamontowane już piszczałkowe organy.
 9. Dary serc na odbudowę świątyni złożyli m.in.: Bożena Czajkowska, Tadeusz Czajkowski, Bożena Lenard, Barbara Anna Fijołek, Paweł Radliński, Elżbieta Anna Kurzępa, Jadwiga Mazurek, Alfreda Koczułap, Jadwiga Michońska, Ryszard Herc, Andrzej Młynarski, Ks. Miłosław Żur, Franciszek Andruszkiewicz, Irena Kiecana, Alfreda Pakos. Bóg zapłać!
 10. Zbieramy ofiary na kamienny ołtarz, ambonę, na meble do dwóch nowych zakrystii, na wykonanie wielu dużych krzyży. Jest wiele jeszcze obszarów w odbudowie naszej świątyni, gdzie wydatki pochodzą tylko z ofiar wiernych. Bóg zapłać za dotychczasowe wspieranie zadania odbudowy.
 11. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych. W minionym czasie z życiem ziemskim pożegnał się śp. Tadeusz Szcząchor z ul. Greckiej, lat 72.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.