Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Niedziela, Nowy Rok 2023

 1. Rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2023. Ten dzień jest także Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki. Nowy Rok jest również Światowym Dniem Pokoju.
 2. W Nowy Rok spotkania KŻR oraz spotkanie opłatkowe w salkach po Eucharystii o godz. 9.00 i 12.00.
 3. W sobotę, 31 grudnia, papież Benedykt XVI odszedł do wieczności o godz. 9:34 w klasztorze Mater Ecclesiae w Watykanie. Słowa papieża z lutego 2022 r.:Wkrótce stanę przed ostatecznym sędzią mojego życia. Choć, patrząc wstecz na moje długie życie, mogę mieć wiele powodów do obaw i lęku, to jednak w duchu jestem radosny, ponieważ mocno wierzę, że Pan jest nie tylko sprawiedliwym sędzią, lecz także przyjacielem i bratem, który już sam cierpiał z powodu moich niedostatków i dlatego jako sędzia jest także moim obrońcą”.
 4. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze święte będą celebrowane jak w niedzielę. Po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławienie kredy i kadzidła. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na „Krajowy Fundusz Misyjny”.
 5. W Objawienie Pańskie, odbędzie się IX Orszak Trzech Króli w Zamościu. Orszak rozpocznie się Mszą świętą w kościele św. Michała Archanioła w Zamościu o godzinie 10.30. Zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli.
 6. W Uroczystość Trzech Króli, 6 stycznia, w naszym kościele odbędzie Noworoczny Koncert Kolęd o godz. 19.00 w wykonaniu naszej Zamojskiej Orkiestry Symfonicznej z Gośćmi z Zakopanego. Zapraszamy.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca, 7 stycznia, w naszym kościele drugi koncert kolęd w wykonaniu Rodziny Pośpieszalskich i ich Gości, godz. 19.00. Zapraszamy.
 8. Ofiary na rzecz utrzymania kościoła złożyli poza tacą m.in.: Ludmiła Lachawiec, Marzena i Michał Słomianowie, Maria i Janusz Wasilewscy, Andrzej Młynarski. Maria i Urszula. Anna Prystupa, Monika Jezierska Pogódź, Szczepan Andrzej Semczuk, Jerzy Stanisław Kawalec, Mieczysław i Maryla Kowerscy, Barbara Anna Fijołek, Eugeniusz Dzieciuch, Joanna i Jacek Droździelowie, Halina i Franciszek Kawalec, Ryszard Herc, Mateusz Chudyk, Barbara i Stanisław Sahajkowie, Dorota i Dariusz Zgnilec, Bogusława i Krzysztof Skóra, Ewa i Marian Wasilowie, Urszula Bamburska, Ewa i Robert Mrówczyńscy, Jacek Grela, Halina Spólnicka, Bernardyna i Andrzej Łubkowscy, Maria i Stanisław Kostrubcowie, Rodzina Polańskich, Danuta i Adam Denkiewiczowie. Bóg zapłać!
 9. Kontynuujemy wizytę duszpasterską na terenie parafii. Trwać będzie do 1 lutego. Nieobecni w danym dniu zawsze mogą poprosić o kolędę uzupełniającą.
 10. Za tydzień w niedzielę, 8 stycznia, spotkanie z kandydatami do bierzmowania o godz. 14.00.
 11. Módlmy się za chorych, cierpiących i opiekujących się nimi w domach i szpitalach.
 12. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych: śp. papieża Benedykta XVI; śp. Magdalenę Staśko z ul. Bazyliańskiej, lat 21. Ceremonie pogrzebowe śp. Magdaleny odbędą się w kościele franciszkanów, 9 stycznia (poniedziałek), godz. 12.00. Wieczny odpoczynek…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.