Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Niedziela Palmowa, 2 kwietnia 2023

 

 1. Niedziela Palmowa jest pamiątką wjazdu Jezusa do Jerozolimy, gdzie później nastąpiła Jego śmierć, a po niej Zmartwychwstanie.
 2. Dzisiaj 18. rocznica śmierci św. Jana Pawła II Wielkiego z rodu Polaków.
 3. Dzisiaj spotkania i modlitwa KŻR.
 4. Liturgię Mszy św. o godz. 12.00 ubogaci chór „Contra”.
 5. Spotkanie z kandydatami do bierzmowania godz. 14.00.
 6. Dzisiaj Gorzkie Żale o godz. 17.15.
 7. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się narzeczeni: Łukasz Wiatrzyk z parafii tutejszej z Aleksandrą Kołodziejczyk z parafii w Starym Zamościu. Ktokolwiek wiedziałby, iż jakieś przeszkody wzbraniają tym osobom zawarcie związku małżeńskiego, ma obowiązek zawiadomić o tym Proboszcza Parafii.
 8. Wielki Czwartek. W katedrze zamojskiej o godz. 10.00 Msza Krzyżma św. W tym dniu Msza św. w kościołach będzie celebrowana dopiero wieczorem. Triduum Paschalne rozpoczniemy o godz. 18.00 Mszą Wieczerzy Pańskiej. Dzień ten jest świętem kapłanów. W naszych modlitwach wyraźmy Bogu wdzięczność za kapłanów, którzy udzielali nam sakramenty święte oraz przybliżali nas do Boga i Kościoła. Po Liturgii wieczornej w Wielki Czwartek Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy przechowania. Adoracja w kościele do godz. 21.30.
 9. Wielki Piątek. Jest to dzień medytacji (rozważania) Męki Pańskiej. W Wielki Piątek – Droga Krzyżowa o godz. 10.00, Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. W tym dniu rozpoczniemy także nowennę przed uroczystością Miłosierdzia Bożego. W Wielki Piątek nie celebruje się Mszy św. Liturgia na cześć Męki Pańskiej będzie sprawowana o godz. 18.00. Po Liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Bożego. Adoracja do godz. 21.30. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
 10. Wielka Sobota. W tym dniu również nie sprawuje się Mszy św. Liturgia Wigilii Paschalnej, która rozpocznie się o godz. 20.00, należy już do uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. W Wielką Sobotę od wczesnych godzin rannych będą zbierane do wystawionych koszy dary dla ubogich oraz dla sióstr Klarysek. Zebrane dary tego samego dnia zostaną rozdane w punkcie charytatywnym przy naszym klasztorze. Rozdawanie darów rozpocznie się o godz. 12.00. Błogosławienie pokarmów w kościele odbywać się będzie w godz. 7.00 – 14.00. W tym dniu post z tradycji. Właściwym symbolem Jezusa Chrystusa zmartwychwstałego jest baranek paschalny. Ten symbol niech będzie obecny w domach i w wielkanocnych koszyczkach z pokarmami.
 11. Wielki Piątek i Wielka Sobota to czas adoracji Pana Jezusa. W tych dniach otwarte są świątynie dla wiernych, abyśmy mogli uczcić Pana, który cierpiał za nas, aby nas zbawić. W miarę możliwości czasowych i zdrowotnych zapraszamy Parafian i Sympatyków do adoracji i modlitwy.
 12. Sakramentalna spowiedź w dni Triduum Paschalnego (czwartek – sobota) w godz. 7.00-16.30.
 13. Niedzielę Wielkanocną rozpoczniemy uroczystą Mszą św. Rezurekcyjną o godz. 6.00. Następne Msze św.: 9.00;10.30;12.00;14.30;18.00. W Poniedziałek Wielkanocny Franciszkanie będą sprawować Msze św. wg programu niedzielnego.
 14. Ofiary poza tacą na utrzymanie kościoła złożyli m.in.: Tadeusz Czajkowski, Anna Prystupa, Maria i Jan Lewkowiczowie, Maria Dyjak, Barbara Anna Fijołek, Alicja Kowalewska, Halina Krawczuk, Krystyna Szajnoga, Halina Piskor, Leokadia Niedabylska, Bogumiła Chudoba. Bóg zapłać!
 15. Proboszcz z katedry dziękuje za składane cegiełki na odbudowę cmentarza parafialnego w Zamościu. Do tej pory zebrano kwotę ok. 90. tys. zł.
 16. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych Parafian, Sympatyków, Dobrodziejów i Fundatorów kościoła. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.