Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Niedziela Zwykła, 10 lipca 2022

 

 

Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek święto św. Benedykta, opata, patrona Europy; we wtorek wsp. św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; w środę, 13 lipca, nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy Eucharystią o godz. 18.00; w czwartek, 14 lipca wspominamy męczeństwo św. Ojca Maksymiliana Marii Kolbego. Nabożeństwo po Eucharystii sprawowanej o godz. 9.00; w piątek święto św. Bonawentury, franciszkańskiego kardynała i doktora Kościoła; w sobotę wsp. Matki Bożej z Góry Karmel.

  1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się narzeczeni: Kacper Przybyszewski i Patrycja Wiśniewska z parafii tutejszej. Ktokolwiek wiedziałby, iż jakieś przeszkody wzbraniają tym osobom zawarcie związku małżeńskiego, ma obowiązek zawiadomić o tym Proboszcza Parafii.
  2. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i w inny sposób na funkcjonowanie naszej świątyni. Ofiary poza tacą złożyli m.in.: Dorota Szewczyk, Piotr Miechowicz, Mirosława Dziedzic, Agnieszka Kozak, Magdalena, Natalia i Sławomir Zubańscy, Teresa Pysiewicz, Beata i Łukasz Sieczkowscy. Szczególnie o naszych wszystkich Ofiarodawcach pamiętamy w każdy wtorek w Mszach św. sprawowanych przez wstawiennictwo św. Antoniego. Bóg zapłać!
  3. W następną niedzielę, 17 lipca, godz. 19.00 koncert organowy w naszym kościele w wykonaniu Pana Stanisława Maryjewskiego z Lublina. Zapraszamy.
  4. Kolejna Krucjata Różańcowa za Ojczyznę organizowana przez duszpasterzy z kościoła św. Katarzyny w Zamościu odbędzie się 17 lipca.
  5. Módlmy się za dzieci, młodzież i rozpoczynających wakacje, aby trwali przy Bogu i sakramentach. Aniele Boży, stróżu mój…
  6. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych: śp. Feliksa Zwierz z ul. Promiennej, lat 81, Msza św., pogrzebowa w naszym kościele we wtorek, godz. 13.00; z życiem ziemskim rozstał się nagle śp. Stanisław Romaszko z ul. Klonowicza, lat 56. Msza św. pogrzebowa w naszym kościele we wtorek, godz. 14.30. Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

 

 

 

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.