Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Niedziela Zwykła, 17 lipca 2022

 

 Na podstawie dzisiejszej Ewangelii opowiadającej o Jezusie, Marii i Marcie mamy zastanowić się, czy w planie moich codziennych zajęć mam czas na modlitwę osobistą? Czy jest we mnie pragnienie skupienia i słuchania? Czy na modlitwie potrafię uwolnić się od siebie, od swoich słów? Jakie odczucia budzą się we mnie, kiedy próbuję otwierać serce i skupiać całą uwagę na Jezusie? Co mi sprawia największą trudność w przyjęciu takiej postawy? (ks. K. Wons).

 1. Dzisiaj w niedzielę w naszej świątyni na modlitwie, godz. 10.30 gościmy przedstawicieli 19 Międzynarodowego Festiwalu Folklorystyczny EUROFOLK.
 2. Dzisiaj, 17 lipca, koncert organowy w naszym kościele w wykonaniu Pana Stanisława Maryjewskiego z Lublina, godz. 19.00. Zapraszamy.
 3. Dzisiaj po Mszach Świętych do puszek jest zbiórka ofiar na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością.
 4. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wsp. św. Szymona z Lipnicy; w czwartek wsp. św. Wawrzyńca z Brindisi; w piątek Święto św. Marii Magdaleny; w sobotę Święto św. Brygidy, zakonnicy i patronki Europy.
 5. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się narzeczeni: Kacper Przybyszewski i Patrycja Wiśniewska z parafii tutejszej; Łukasz Węgliński i Kinga Tabilewicz parafii tutejszej. Ktokolwiek wiedziałby, iż jakieś przeszkody wzbraniają tym osobom zawarcie związku małżeńskiego, ma obowiązek zawiadomić o tym Proboszcza Parafii.
 6. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i w inny sposób na funkcjonowanie naszej świątyni. Ofiary poza tacą złożyli m.in.: Eugenia Sidor, KŻR nr 4, Adam Młynarski, Izabela Stolarz, Zenon Kutnik, Bogusława i Jan Obszańscy, Alfreda Koczułap, Beata i Łukasz Sieczkowscy, Bronisława Danielak. Bóg zapłać.
 7. W ciągu tygodnia w kościele w ustawionych już gablotach zostanie umieszczona wystawa ikon pisanych współcześnie pod kierunkiem o. Cypriana Moryca, franciszkanina-bernardyna. Za pomysł wystawy dziękujemy O. Cyprianowi oraz Panu Markowi, parafianinowi, za szybkie wykonanie gablot.
 8. W niedzielę, 31 lipca, z naszego kościoła przez TVP Polonia będzie transmitowana Eucharystia o godz. 13.00. Mszy św. będzie przewodniczył biskup diecezjalny Marian Rojek z naszym o. prowincjałem Grzegorzem Bartosikiem. W tym dniu nie będzie Eucharystii o godz. 12.00.
 9. Kolejna Krucjata Różańcowa za Ojczyznę organizowana przez duszpasterzy z kościoła św. Katarzyny w Zamościu odbędzie się dzisiaj, 17 lipca: godz. 15.15 marsz pokutny, a o godz. 17.00 Msza św.
 10. Módlmy się za dzieci, młodzież i rozpoczynających wakacje, aby trwali przy Bogu i sakramentach. Aniele Boży, stróżu mój…
 11. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych: śp. Adama Jakubczyka z ul. Żdanowskiej, lat 73; śp. o. Ignacego Rejcha, franciszkanina z Niepokalanowa, zmarł w wieku 99 lat; śp. Marię Kolanowską Harczuk z ul. Partyzantów, lat 89. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.