Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Niedziela Zwykła, 19 czerwca 2022

 

  1. Kalendarz liturgiczny: we wtorek wsp. św. Alojzego Gonzagi, patrona młodzieży. Żył w drugiej połowie XVI w.; w czwartek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela; w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; w sobotę Niepokalanego Serca Maryi.
  2. Czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 17.30 sprawujemy nabożeństwa czerwcowe.
  3. W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała po każdej Eucharystii poświęcenie tradycyjnych wianków. Tradycja święcenia wianków jest bardzo długa i w chrześcijaństwie związana z okazaniem wdzięczności Panu Bogu za dary, które od Niego otrzymujemy, m.in. za kwiaty i zioła oraz z prośbą o otoczeniu opieką nasze pola, łąki, lasy, aby strzegł ich przed zniszczeniem.
  4. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i w inny sposób na funkcjonowanie naszej świątyni. Ofiary poza tacą złożyli m.in.: Maria Serafin Stefanek, Andrzej Młynarski, Bogusława i Jan Obszańscy, Halina Topornicka, Helena i Walenty Jaroszuk, Bożena i Józef Chmielowie, Krzysztof Andrzej Jędruszczak, Piotr Miechowicz, Magdalena, Natalia i Sławomir Zubańscy, Leszek Kozłowski, Stanisława Kozłowska, Monika Mróz, Ryszard Mróz, Małgorzata Kierepka, Zofia i Roman Karpińscy, Krystyna Stojko, Patrycja i Piotr Lewkowiczowie, Janina Serafin, Barbara Zalewska. Bóg zapłać.
  5. Dziękujemy zespołowi Parafian, Sympatyków i drukarni Attyla za pomoc w dostarczeniu materiałów (m.in.: brzózek, banneru) i budowie ołtarza na Uroczystość Bożego Ciała, m.in.: Państwu Bajwoluk, Państwu Korzeń, Paniom Małgorzacie i Alfredzie.
  6. Ojcowski Klub Tato.Net w Zamościu zaprasza na warsztaty dla ojców dzieci w rodzinie. Warsztaty odbędą się w Sali przy ul. Łukasińskiego 12 (nowa brama lubelska) w Zamościu w dniu 25 czerwca (sobota) rozpoczęcie godz. 8.45.
  7. Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi świętują obchód 100-lecia przybycia do Polski. W Łabuniach, 100 lat temu powstał pierwszy dom Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi. W dniu 29 czerwca w Łabuniach o godz. 14.00 Msza św. koncelebrowana przez J. E. ks. Bpa Mariana Rojka.
  8. W Zamościu w dniu 26 czerwca odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie od kościoła Miłosierdzia Bożego, godz. 16.30; finał marszu będzie miał miejsce przy kościele Matki Bożej Królowej Polski, godz. 18.00 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Mariana Rojka.
  9. Módlmy się za chorych i cierpiących w domach i szpitalach oraz za tych, którzy się nimi opiekują w Polsce i na Ukrainie. Zdrowaś Maryjo…
  10. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych z Parafii, Sympatyków i Dobrodziejów kościoła. W minionym czasie zmarła śp. Maria Smuga z ul. Peowiaków, lat 87. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.