Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Trzynasta Niedziela Zwykła, 26 czerwca 2022

 

  1. Dzisiaj w niedzielę w Zamościu odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie od kościoła Miłosierdzia Bożego, godz. 16.30; finał marszu będzie miał miejsce przy kościele Matki Bożej Królowej Polski, godz. 18.00 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Mariana Rojka.
  2. Kalendarz liturgiczny: we wtorek, 28 czerwca, wsp. św. Ireneusza, biskupa i męczennika; w środę, 29 czerwca, Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła; w czwartek, 30 czerwca kończymy pierwsze półrocze i nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  3. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca, 3 lipca, przeżywać będziemy pierwszą rocznicę otwarcia dla kultu naszego kościoła. W ubiegłym roku, 3 lipca, w sobotę, pod przewodnictwem Księdza Biskupa Mariana Rojka i Ojca Prowincjała Grzegorza Bartosika z duchowieństwem i wiernymi przenieśliśmy w procesji Najświętszy Sakrament z kościoła św. Mikołaja OO. Redemptorystów do odbudowanego kościoła Franciszkanów. Całkowite zamknięcie kościoła nastąpiło 5 listopada 2017 r. Tego listopadowego dnia wieczorem w niedzielę po Eucharystii sprawowanej o godz. 18.00 w procesji przenieśliśmy Najświętszy Sakrament do kościoła św. Mikołaja OO. Redemptorystów na czas odbudowy, która trwała trzy lata i siedem miesięcy. Dziękujemy Bogu, Matce Niepokalanej, Świętym; dziękujemy wielu Ludziom za wkład serca i umysłu; za wkład fizycznego, materialnego i duchowego wysiłku w wielki dar odbudowy. Ciebie Boga wysławiamy…
  4. W dniu 3 lipca, mija także 28 rocznica funkcjonowania parafii pod wezwaniem Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie i duszpasterską opieką Ojców Franciszkanów (1994-2022). Wcześniej parafia była prowadzona przez Ojców Redemptorystów z kościołem parafialnym pw. św. Mikołaja.
  5. W następną niedzielę, 3 lipca, spotkania KŻR, wieczorem natomiast o godz. 20.00 wystąpi Chór „Gloria” z Lwowskiej Filharmonii Narodowej. Występowi Chóru patronują przedstawiciele Rządu RP, Lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego, miasta Zamościa, Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki i Arcybiskup Eugeniusz Popowicz.
  6. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i w inny sposób na funkcjonowanie naszej świątyni. Ofiary poza tacą złożyli m.in.: Elżbieta Brzozowska, Paweł Kozak, Jan Stańczak, Marzena i Michał Słomianowie, Marcin Macek. Bóg zapłać!
  7. Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi świętują obchód 100-lecia przybycia do Polski. W Łabuniach, 100 lat temu powstał pierwszy dom Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi. W dniu 29 czerwca w Łabuniach o godz. 14.00 Msza św. koncelebrowana przez J. E. Ks. Bpa Mariana Rojka.
  8. Módlmy się za dzieci, młodzież i rozpoczynających wakacje, aby trwali przy Bogu i sakramentach. Aniele Boży, stróżu mój…
  9. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych z Parafii, Sympatyków i Dobrodziejów kościoła. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.