Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Ósma niedziela zwykła, 27 lutego 2022

 1. Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zaapelowało modlitwę i ogólnopolską zbiórkę funduszy w niedzielę, 27 lutego 2022 r. oraz w Środę w Popielcową, 2 marca br., na pomoc dla uchodźców z Ukrainy. W odpowiedzi na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego Diecezja Zamojsko-Lubaczowska włącza się w ogólnopolską zbiórkę do puszek, organizowaną przez Caritas Polska na rzecz poszkodowanych w czasie inwazji zbrojnej na Ukrainę. Po Mszy św. dobrowolne ofiary można złożyć do puszek.
 2. Dzisiaj w niedzielę, 27 lutego, spotkanie w kościele dla przygotowanych kandydatów do bierzmowania o godz. 14.00 (zmiana godziny z 16.00 na 14.00).
 3. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się narzeczeni: Michał Jan Kamiński z Parafii Św. Krzyża w Zamościu z Moniką Magdą Wolską z parafii tutejszej. Karol Karpiuk z Parafii tutejszej z Pauliną Pokrywka z Parafii w Łabuniach. Ktokolwiek wiedziałby, iż jakieś przeszkody wzbraniają tym osobom zawarcie związku małżeńskiego, ma obowiązek zawiadomić o tym Proboszcza Parafii.
 4. W Środę Popielcową, 2 marca, rozpoczynamy czas Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. W tym dniu Msze Święte w kościele wg porządku dnia powszedniego. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy.
 5. Droga krzyżowa w piątki Wielkiego Postu: po Eucharystii sprawowanej o godz. 9.00; dla dzieci, godz. 16.30 oraz o godz. 17.15.
 6. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15.
 7. W nadchodzącym tygodniu są dni odnowy duchowej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek kapłani z posługą duchową udadzą się do chorych.
 8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca oraz spotkania KŻR.
 9. Ofiarodawców kościoła wymienimy w następną niedzielę.
 10. Zamojska Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na rekolekcje, które zmieniają życie w dniach 11-13 marca. Spotkanie odbędzie się w Parafii Św. Brata Alberta w Zamościu. Więcej informacji na stronie Zamojskiej Szkole Nowej Ewangelizacji. https://www.zse.info/kalendarium/kurs-nowe-zycie-w-zamosciu-4/
 11. Módlmy się za chorych i cierpiących w domach i szpitalach oraz za tych, którzy się nimi opiekują w Polsce i na Ukrainie. Zdrowaś Maryjo…
 12. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych z Parafii, Sympatyków i Dobrodziejów kościoła. Módlmy się za poległych żołnierzy i cywilów na wojnie na Ukrainie. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.