Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Piąta Niedziela Wielkanocna, 15 maja 2022

 1. W niedzielę, 15 maja, Komunia Święta rocznicowa dzieci, godz. 10.30.
 2. W niedzielę, 15 maja, i za tydzień spotkanie i Eucharystia dla kandydatów do bierzmowana o godz. 14.00.
 3. W Łodzi-Łagiewnikach w sobotę, 14 maja, z naszego franciszkańskiego WSD wyświęconych zostanie sześciu braci diakonów na kapłanów. Bogu i Matce Bożej niech będą dzięki.
 4. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek, 16 maja, święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski; we wtorek wsp. św. Paschalisa Baylona; w środę wsp. św. Feliksa z Cantalice; w piątek wsp. w. Bernardyna ze Sieny.
 5. W sobotę, 14 maja, w ramach wydarzenia w Zamościu „Noc muzeów” będzie możliwość zwiedzenia także naszych kościelnych krypt-podziemi o godz. 18.00 i 20.00.  Zapraszamy.
 6. W następną niedzielę, 22 maja, Pierwsza Komunia Święta dzieci o godz. 10.00, natomiast od poniedziałku o godz. 18.00 dzieci będą miały biały tydzień. W tych dniach dzieci z rodzicami wyrażą wdzięczność Chrystusowi za Dar Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy rodziców, aby uczestnictwo w białym tygodniu było priorytetem dla dzieci, pomimo ich licznych zajęć pozaszkolnych. W tych dniach Jezus eucharystyczny także pragnie być w sercach dzieci, aby ich swoim Ciałem chronić przed złem i udzielać błogosławieństwa.
 7. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się narzeczeni: Katarzyna Danuta Rybicka z parafii tutejszej z Piotrem Krajewskim z parafii Tyszowce. Ktokolwiek wiedziałby, iż jakieś przeszkody wzbraniają tym osobom zawarcie związku małżeńskiego, ma obowiązek zawiadomić o tym Proboszcza Parafii.
 8. W niedzielę, 29 maja, zapraszamy na kolejny koncert organowy na godz. 19.00 w wykonaniu prof. Jana Bokszczanina z Warszawy. Mszę św. o godz. 18.00 przed koncertem ubogaci chór Konsonans z Łabuń. Zapraszamy.
 9. Nabożeństwa majowe w dni powszednie i niedziele o godz. 17.30. Zapraszamy także na majówki przy krzyżu na Osiedlu Zamczysko, godz. 18.00. Zachęcamy wiernych do czczenia Matki Bożej przez organizowanie nabożeństw majowych przy krzyżach i kaplicach.
 10. Ofiary na funkcjonowanie kościoła w minionym czasie złożyli m.in.: KŻR nr 5, Marcin Morawski, Zofia Radlińska, Jacek Droździel, Bogusława i Jan Obszańscy, Andrzej Maśko, Bożena Karp, Maria i Józef Król, Dariusz Spychała, Anna Antoszczak, Zofia Zwolan, Piotr Miechowicz, Magdalena, Natalia i Sławomir Zubańscy, Jan Hrycak, Łukasz Sieczkowski, Józef Sukiennik, Zenon Kutnik, Ryszarda Leszczyńska, Barbara Łagowska, Roman Kozar, Irena i Jarosław Łuczka, Zenon i Zofia Małeccy, Leokadia Szelezin, Krystyna i Witold Zającowie, Leokadia Niedabylska, Emilia Petryk, Eugenia Sidor, Bogumiła Chudoba, Zofia Twardziszewska, Krystyna Kowalska, Krystyna Stojko, Kazimierz Król, Rodzina Sagan.
 11. Módlmy się za chorych i cierpiących w domach i szpitalach oraz za tych, którzy się nimi opiekują w Polsce i na Ukrainie. Zdrowaś Maryjo…
 12. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych z Parafii, Sympatyków i Dobrodziejów kościoła. W minionym czasie zmarł śp. Ireneusz Gerard Wyszyński z ul. Partyzantów w wieku 49 lat. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.