Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Pierwsza Niedziela Adwentu, 28 listopada 2021 r.

 

 1. Rozpoczynamy okres Adwentu, który jest czasem oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Za cztery tygodnie uroczyście będziemy obchodzić pamiątkę Jego pierwszego przyjścia na ziemię. Dzisiejsza liturgia na to przyjście kieruje naszą uwagę. Czuwajmy więc na modlitwie i ufnie oczekujmy.
 2. Dzisiaj spotkanie z kandydatami do bierzmowania, godz. 16.00.
 3. Symbole Adwentu: wieniec adwentowy, świeca zwana „Roratką” – symbolizująca Osobę Maryi. Innym znakiem adwentowym jest Msza św. zwana Roratnią. Będzie ona sprawowana w dni powszednie rano o godz. 7.00.
 4. Rekolekcje adwentowe przeżyjemy w dniach 12-14 grudnia.
 5. Poniedziałek, 29.11. br. jest dla Zakonów franciszkańskich dniem wszystkich Świętych Zakonu Franciszkańskiego. Święci z Zakonów Franciszkańskich osiągnęli niebo przez naśladowanie Chrystusa na wzór św. Franciszka z Asyżu.
 6. W poniedziałek, 29 listopada rozpoczynamy także nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Nowenna będzie sprawowana w dni powszednie i w niedzielę po każdej Eucharystii. W Zakonach Franciszkańskich szczególnie jest czczona Maryja w otrzymanym od Boga przywileju poczęcia bez grzechu pierworodnego. Ostatnim wielkim czcicielem Matki Bożej Niepokalanej był św. O. Maksymilian Maria Kolbe. Na jej cześć budował klasztory Niepokalanowy w Polsce i Japonii. My również włączmy się w rozważanie i życie Matki Bożej w tajemnicy jej niepokalanego poczęcia. W duchowej jedności z Niepokalaną, opiekunką ludzi i pogromczynią zła, dojdziemy z pewnością do Nieba – mówił św. Maksymilian. Naszym darem ofiarowanym Maryi Niepokalanej może być m.in. głębsze zapoznanie się poprzez osobistą lekturę teologiczną, z tajemnicą Niepokalanego Poczęcia.
 7. We wtorek, 30 listopada, święto św. Andrzeja, Apostoła. Msza św. za proboszcza o. Andrzeja będzie sprawowana we wtorek, godz. 15.30. Zapraszamy.
 8. W tym adwentowym tygodniu mamy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W piątek kapłani udadzą się z posługą duszpasterską do chorych. W sobotę Różaniec fatimski po Eucharystii o godz. 9.00.
 9. Od niedzieli 5 grudnia br. Ojcowie Redemptoryści powracają do odrestaurowanej świątyni św. Mikołaja, stąd nowy program celebracji Mszy św. w kościele franciszkanów w Zamościu.  Msze św. w Niedziele i Uroczystości u franciszkanów: 7.00; 9.00; 10.30; 12.00; 14.30; 18.00. W dni powszednie: 7.00; 9.00; 15.30; 18.00. W soboty: 7.00; 9.00; 18.00.
 10. Za tydzień w niedzielę spotkania KŻR z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
 11. Opłatki na stół wigilijny pobłogosławione przez kapłana po terenie Parafii franciszkańskiej rozniosą wierni wyznaczeni przez proboszcza.
 12. Dziękujemy dobremu Bogu za naszych Dobrodziejów. W minionym czasie byli nimi m.in.: Barbara Anna Fijołek, Jan Stańczak, Renata i Jerzy Żywkowie, Maria Dyjak, ks. Józef Flis, Alfreda Koczułap, Marzena i Michał Słomianowie, Ewa i Marian Wasil, Piotr Maryniewicz, Barbara Zygmunt, Irena Kiecana, Monika i Remigiusz Kozak. Bóg zapłać.
 13. Wierni, którzy odeszli do Pana, niech odpoczywają w pokoju z Chrystusem Zbawicielem. Bożemu Miłosierdziu polecamy m.in.: śp. Arkadiusza Płatka z ul. Asnyka, lat 46. Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.