Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Poniedziałek Wielkanocny, 10.04.2023

 

  1. Poniedziałek Wielkanocny to drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Największe święta chrześcijańskie, takie jak Wielkanoc czy Boże Narodzenie obchodzi się przez dwa dni, aby móc głębiej rozważać te tajemnice wiary. W Poniedziałek Wielkanocny gospodarze o świcie wychodzili w pola i kropili je wodą święconą, żegnali się przy tym znakiem krzyża i wbijali w grunt krzyżyki wykonane z palm poświęconych w Niedzielę Palmową, co miało zapewnić urodzaj i uchronić plony przed gradobiciem. Z Poniedziałkiem Wielkanocnym – drugim dniem Świąt Zmartwychwstania Pańskiego – wiąże się tradycja Śmigusa-Dyngusa (polewanie wodą).
  2. Dzisiaj Msze św. są celebrowane wg programu niedzielnego.
  3. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się narzeczeni: Koryszko Paweł z Parafii Tutejszej i Paluch Karolina także z parafii tutejszej. Ktokolwiek wiedziałby, iż jakieś przeszkody wzbraniają tym osobom zawarcie związku małżeńskiego, ma obowiązek zawiadomić o tym Proboszcza Parafii.
  4. Jutro, we wtorek, 11 kwietnia, w naszym kościele Msza św. pogrzebowa za śp. Andrzeja Kicińskiego ze Skokówki, godz. 13.00. Odszedł w wieku 72 lat. Za niego i innych zmarłych pomódlmy się: wieczny odpoczynek….

 

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.