Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Siódma Niedziela Wielkanocna, 29 maja 2022

 1. W niedzielę, 29 maja, obchodzimy Tajemnicę Wniebowstąpienia Pańskiego. Czterdzieści dni po Niedzieli Zmartwychwstania Chrystusa Kościół katolicki świętuje pamiątkę triumfalnego powrotu Pana Jezusa do nieba, skąd przyszedł na ziemię dla naszego zbawienia przyjmując naturę ludzką. Dokładnie czterdziestym dniem był miniony czwartek, ale by większa liczba wiernych mogła duchowo przeżyć ten dzień, Kościół przeniósł obchód tej uroczystości na najbliższą niedzielę.
 2. Dzisiaj i za tydzień w niedzielę spotkanie i Eucharystia dla kandydatów do bierzmowana o godz. 14.00.
 3. Dzisiaj w niedzielę zapraszamy na kolejny koncert organowy na godz. 19.00 w wykonaniu prof. Jana Bokszczanina z Warszawy. Natomiast Mszę św. o godz. 18.00 przed koncertem ubogaci chór Konsonans z Łabuń.
 4. Kalendarz liturgiczny: w środę, 31 maja, Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny; w czwartek, 1 czerwca, wspomnienie św. Justyna, męczennika; w piątek, 3 czerwca, wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
 5. W tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca z wszystkimi duchowymi treściami tych dni. W miesiącach wakacyjnych lipcu i sierpniu kapłani do chorych udadzą się tylko na indywidualne wezwania.
 6. W czwartek  rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 17.30 będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe.
 7. W najbliższy piątek o. Leszek Zachariasz obchodzi swoje imieniny. Msza św za naszego Ojca Solenizanta będzie sprawowana w tym dniu o godz. 18.00. Zapraszamy.
 8. W najbliższą sobotę Wigilia Uroczystości Zesłania Ducha Świętego i sama Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – wg ludowej nazwy Zielone Świątki. Nazwa wywodzi się z zielonej przyrody i wszelkiej wegetacji roślin i drzew. Niektórzy wycinali młode brzózki i stawiali je w obejściu domostw dla uczczenia Zesłania Ducha Świętego. W wielu tradycjach ludowych w tym czasie zasiane pola procesyjnie były obchodzone: niesiono chorągwie i śpiewano przy tym pobożne pieśni prosząc o Bożą opiekę nad ziemią, która rodzi pokarm dla życia. Duch Święty, Którego uczcimy za tydzień w Zielone Świątki jest mocą i duszą Kościoła Chrystusowego.
 9. Spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej we wtorek w salce klasztornej, godz. 16.30.
 10. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się narzeczeni: Diana Magdalena Niedziela z parafii tutejszej z Grzegorzem Pydyn z parafii Podwyższenia Św. Krzyża w Warszawie; Magdalena Hołowczuk z parafii tutejszej z Igorem Jerzym Klukowskim z parafii katedralnej w Zamościu; Joanna Kozyra z parafii tutejszej z Łukaszem Radeckim z parafii Miłosierdzia Bożego w Zamościu; Aleksandra Omiotek z parafii tutejszej z Sylwestrem Koza z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Żulicach. Ktokolwiek wiedziałby, iż jakieś przeszkody wzbraniają tym osobom zawarcie związku małżeńskiego, ma obowiązek zawiadomić o tym Proboszcza Parafii.
 11. Ofiary na funkcjonowanie kościoła w minionym czasie złożyli m.in.: Bożena Lenard, Ryszard Herc, Barbara Anna Fijołek, Kancelaria adwokacka Szczepana Semczuka, Maria i Robert Pawłowscy. Dziękujemy Państwu Małeckim i Państwu Łuczka za prace na rzecz funkcjonowania kościoła. Bóg zapłać!
 12. Módlmy się za chorych i cierpiących w domach i szpitalach oraz za tych, którzy się nimi opiekują w Polsce i na Ukrainie. Zdrowaś Maryjo…
 13. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych z Parafii, Sympatyków i Dobrodziejów kościoła. Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

 

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.