Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Czwarta Niedziela Adwentu, 18 grudnia 2022 r.

 1. Dzisiaj spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, godz. 14.00. Następne w Nowym Roku w niedzielę, 8 stycznia.
 2. Trwa Nowenna do Dzieciątka Jezus.
 3. W sobotę, 24 grudnia, w Dzień wigilijny Msze św. będą sprawowane o godz.: 7.00; 9.00. Podczas Mszy św. o godz. 9.00 obejmiemy modlitwą wszystkich zmarłych w obecnym roku Parafian i zmarłych poleconych na kartkach.
 4. Wieczerza Wigilijna jest dla nas łaską do wspólnego radosnego spotkania i modlitwy. Niech ten szczególny Wieczór będzie okazją do umocnienia więzi rodzinnych. Wypełnijmy ten czas wspólnym radowaniem się z narodzin Zbawiciela i śpiewaniem kolęd. Z tradycji jest to dzień postny i nie można spożywać alkoholu pod żadną postacią.
 5. Uroczysta Msza św. zwana Pasterką będzie sprawowana o godz. 24.00. Pasterka upamiętnia oczekiwanie i modlitwę pasterzy zmierzających do Betlejem. Serdecznie zapraszamy Parafian, Sympatyków, Dobrodziejów i przybyłych Gości na wspólne zaśpiewanie podczas Eucharystii, m.in.: Wśród nocnej ciszy…
 6. Siostry Klaryski z pobliskiego Sitańca, również zapraszają na Msze św. Pasterkę do kaplicy klasztornej w Sitańcu o godz. 24.00. Będzie ona sprawowana za Dobrodziejów, Przyjaciół i tych którzy polecają się ich modlitwie.
 7. W pierwszy i drugi Dzień Bożego Narodzenia Msze św. będą sprawowane wg porządku niedzielnego.
 8. Dziękujemy bardzo serdecznie tym, którzy w różnoraki sposób przyczynili się do odbudowy zrujnowanego przez czasy zaborów domu Bożego. W minionym czasie ofiary na utrzymanie kościoła złożyli m.in.: Henryka Grela Tomaszewska, Jolanta Anna Juszczak, Łukasz Sieczkowski. Anna, Piotr, Diana, Beata Dołomisiewicz, Alfreda Koczułap, Krystyna Madej, Zofia Palonka, Renata i Jerzy Żywko, Lucyna Derkacz, Jadwiga Mazurek, Leszek Kozłowski, Józef i Bożena Chmiel. Bóg zapłać! Kościół jest ogrzewany również w podziemiach. Całość powierzchni użytkowej i ogrzewanej wynosi ok. 2430 m. kw.
 9. W dniu 28 grudnia (środa) rozpoczniemy wizytę duszpasterską na terenie naszej parafii od ulic: Asnyka, Lelewela, Skłodowskiej, Fornalskiej. Dnia 29 grudnia (czwartek) ul. Grunwaldzka, Długosza, Ściegiennego, Żubrowej, Leszczowa. Dnia 30 grudnia (piątek) ul. Spółdzielcza i Promienna. Dnia 2 stycznia (poniedziałek) w Nowym Roku ul.: Leśmiana, Wiśniowa, Głowackiego. Dnia 3 stycznia (wtorek) ul. Haukego, Broniewskiego, Rodziny Kowerskich. Dalszy plan zostanie ogłoszony. Wizyta od poniedziałku do piątku od godz. 15.00; w soboty od godz. 10.00. Czas kolędy w domach rodzinnych niech będzie Bożym czasem na spotkanie kapłana z rodziną. Kto unika kapłana za życia, może go nie znaleźć w nagłej potrzebie.
 10. Są jeszcze do nabycia pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Posiadamy także ostatnie egzemplarze kalendarza na 2023 z bogatą ilustracją z odbudowy naszego kościoła.
 11. Bożemu miłosierdziu polecajmy zmarłych: śp. Helenę Mazurkiewicz z ul. Długosza, lat 94; śp. Alfredę Goleniak z ul. Lipskiej, lat 71. Wieczny odpoczynek…

 

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.