Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Święto Świętej Rodziny, 26 grudnia 2021 r.

 

  1. Pierwsza Niedziela po Bożym Narodzeniu obchodzona jest w liturgii Kościoła katolickiego jako Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Kult Najświętszej Rodziny szerzył się w XVII wieku jako spontaniczna reakcja na demoralizujące skutki wojny trzydziestoletniej (1618 – 1648), które w szczególny sposób dotknęły rodzin. Kult Najświętszej Rodziny zwracał wtedy uwagę na wzór życia rodzinnego.
  2. Kalendarz liturgiczny: 27 grudnia Święto św. Jana Apostoła; 28 grudnia Święto świętych Młodzianków, męczenników; w piątek, 31 grudnia, będziemy dziękować Bogu za łaski minionego roku podczas Eucharystii o godz. 18.00. Episkopat Polski dzielił dyspensy od postu na najbliższy sylwestrowy piątek.
  3. Najbliższa sobota będzie Pierwszym Dniem Nowego 2022 r. Kościół w tym dniu obchodzi Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Matki Odkupiciela. W naszej diecezji głównej Patronki Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. W Nowy Rok Msze św. wg porządku niedzielnego.
  4. W niedzielę, 2 stycznia, po Mszach św. o godz. 9.00 i 12.00 spotkanie KŻR, wymiana tajemnic i spotkanie opłatkowe w salce klasztornej.
  5. W niedzielę, 2 stycznia, zaplanowaliśmy śpiew kolęd w wykonaniu naszego chóru po Eucharystii o godz. 18.00, natomiast 6 stycznia, w Objawienie Pańskie, jest zaplanowany koncert kolęd w wykonaniu naszej zamojskiej Orkiestry Symfonicznej po Eucharystii o godz. 18.00. Zapraszamy.
  6. Pragniemy jeszcze raz podziękować wszystkim za pomoc i uczestnictwo w świątecznej Liturgii oraz pomoc w wykonaniu wystroju kościoła: Ofiarodawcom choinek – Państwu Tymczuk z Karolówki, Ofiarodawcom na nowe figury bożonarodzeniowe. Dziękujemy Pani Małgorzacie Gontarz za scenariusz wystroju, Panu Łukaszowi i Pani Annie za pomoc w obsłudze stron internetowych Parafii. Dziękujemy za świąteczne dary do kuchni klasztornej.
  7. Ofiarodawców dla naszego kościoła z ostatniego czasu podamy w następną niedzielę, 2 stycznia.
  8. W minionym czasie zmarł w Parafii śp. Bronisław Grzyb z ul. Źródlanej, lat 98. Wieczny odpoczynek…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.