Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Szósta niedziela zwykła, 13 lutego 2022

  1. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek, 14 lutego, Święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.
  2. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się narzeczeni: Karol Kopaczewski z parafii tutejszej z Karoliną Oszust z Rejowca; Michał Jan Kamiński z Parafii Św. Krzyża w Zamościu z Moniką Magdą Wolską z parafii tutejszej. Ktokolwiek wiedziałby, iż jakieś przeszkody wzbraniają tym osobom zawarcie związku małżeńskiego, ma obowiązek zawiadomić o tym Proboszcza Parafii.
  3. We wtorek zakończymy dla chętnych odwiedziny duszpasterskie: 14 lutego (poniedziałek): ul. Głowackiego, Promienna, Długosza; 15 lutego (wtorek): ul. Lelewela, Skłodowskiej, Fornalskiej, Ściegiennego, Żubrowej, Leszczowa. Ktokolwiek chciałby jeszcze otrzymać błogosławieństwo kapłańskie domu prosimy o zgłoszenie takiej duchowej potrzeby.
  4. Ofiary na potrzeby kościoła m.in. na energię i ogrzewanie złożyli: Hanna Stanisławek, Maria Stefanek-Serafin, Barbara i Stanisław Sachajkowie, Marianna Kwika, Maria Miksza, Janina Ruda, Jan Tarłowski, Alfreda i Jan Bodys, Małgorzata i Jerzy Mazurkowie, Joanna i Mirosław Drzewiccy, Anna Mazurek, Bożena i Stanisław Harko, Lucyna i Aleksander Bobrowie, Elżbieta i Andrzej Stepanienko, Lucyna Marszalec, Anna Ribicka, Irena i Michał Karabin, Maria i Jan Lewkowiczowie, Emilia Petryk, Maria Jabłońska, Barbara i Andrzej Bubeła, Państwo Łatka, narzeczeni Agnieszka i Adam, Państwo Kardaszowie, Zofia Twardziszewska, Rodzina Sawczuków, Maria i Ryszard Baranieccy, Alicja i Czesław Bajwoluk, Elżbieta Brzozowska, Anna i Stanisław Herda, Jadwiga i Stanisław Łuszczak, Jadwiga i Ryszard Kozłowscy, Irena i Aleksander Iwiccy, Maria i Jerzy Surmacz, Leokadia Niedabylska, Bożena Karp, Bogusława i Jan Obszańscy, Piotr Miechowcz, Magdalena, Natalia i Sławomir Zubańscy, Stanisława Kozłowska, Krystyna i Witold Mazurkowie, Barbara Mazurek, Jolanta Markiewicz, Łukasz Sieczkowski, Jerzy Ciesielski, Marek Zwierz, Cecylia i Andrzej Wałczuk, Ernest i Agnieszka Mazurkiewicz, Ewa i Robert Mrówczyńscy, Maria i Stanisław Kostrubiec, Gnitrzuk Cecylia i Krzysztof. Bóg zapłać! Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierają funkcjonowanie naszej świątyni.
  5. W środę, 16 lutego, Duszpasterze z kościoła Św. Katarzyny w Zamościu, zapraszają na wykład akademicki o godz. 18.00. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.
  6. Zapraszamy na kolejny koncert organowy w naszym kościele. Odbędzie się on w dniu 26 lutego o godz. 19.00 w wykonaniu pana prof. Michała Dąbrowskiego, organisty z kościoła Świętego Krzyża w Warszawie.
  7. Módlmy się za chorych i cierpiących w domach i szpitalach oraz za tych, którzy się nimi opiekują. Zdrowaś Maryjo…
  8. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych z Parafii, Sympatyków i Dobrodziejów kościoła. W minionym czasie z terenu Parafii z życiem ziemskim pożegnali się: śp. Stanisław Paweł Ziarkiewicz z ul. Popiełuszki, lat 70; śp. Maria Miksza z ul. Obrońców Pokoju, lat 82. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.