Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Trzecia Niedziela Adwentu, 12 grudnia 2021 r.

Trzecia Niedziela Adwentu, 12 grudnia 2021 r.

 

  1. W życiu Kościoła okres poprzedzający Uroczystość Bożego Narodzenia to czas wspólnotowej i indywidualnej modlitwy, czas rekolekcji, rachunku sumienia i spowiedzi, pojednania się z bliźnimi. Z odwagą zmierzmy się z tym (pokonajmy), co przeszkadza nam w życiu z Bogiem i bliźnimi. Przypomnijmy dzieciom, szczególnie, które w lecie miały Pierwszą Komunię Świętą oraz młodzieży o spowiedzi i uczestnictwie w Eucharystii z racji świąt Bożego Narodzenia. Najlepszą zachętą dla nich będzie przykład ze strony dorosłych. W trudnych i niepewnych czasach, tym bardziej żyjmy ciągle w stanie łaski uświęcającej przywracanej przez szczerą spowiedź. W odróżnieniu od innych stron Europy i świata, w Polsce z łaski Bożej kościołów i kapłanów jest jeszcze wielu.
  2. Rozpoczynamy dzisiaj adwentowe rekolekcje w parafii. Program w niedzielę wg. porządku niedzielnego, natomiast w poniedziałek i wtorek Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 15.30; 18.00 i 19.30. Program jest także na tablicach informacyjnych. Rekolekcje głosi o. Piotr Szczepański z Niepokalanowa. Spowiedź w dni rekolekcyjne. Zapraszamy.
  3. Dzisiaj spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w kościele o godz. 16.00.
  4. W dniu, 16 grudnia, rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus. Będzie ona sprawowana w dni powszednie po Eucharystii o godz. 9.00 i 15.30. W domach również można pomodlić się wspólnie czy indywidualnie, aby Dziecię Jezus na nowo udzieliło naszym sercom i umysłom Pokoju i Dobra.
  5. W Wigilię Bożego Narodzenia będziemy sprawować za zmarłych Eucharystię o godz. 9.00. Jak w nabożeństwach wypominkowych, prosimy o podanie imion zmarłych na kartkach.
  6. Rok temu informowaliśmy: „Z większych prac obecnie wykonywanych w rewitalizowanej świątyni należy zauważyć podjętą udaną próbę częściowego uruchomienia tzw. podłogowego ogrzewania. Ciepło ziemi dane jej przez Boga, popłynęło i ociepliło w wybranych sektorach krypty kościoła. Dokonało się to w miniony czwartek, we wspomnienie Matki Bożej Loretańskiej”. Dzisiaj dziękujmy Bogu za dar ciepła w naszym kościele na parterze i w kryptach kościoła.
  7. Dziękujemy naszym Dobrodziejom. W minionym czasie ofiary złożyli m.in.: Maria Nazarowicz, Krystyna Smyk, Iwona Siemko, Agnieszka Kozak, Zofia Zwolan, Dorota Szewczyk, Piotr Miechowicz, Joanna i Paweł Kołodziejczyk (na figury bożonarodzeniowe), Magdalena, Natalia i Sławomir Zubańscy,  Grupa Bilijna działająca przy naszej Parafii, Jacek Herc. Anna, Magda, Marta Wyszyńskie, Elżbieta i Lucjan Dudkowie, KŻR pw. św. Faustyny, Ewa i Jerzy Szewera.  Dziękujemy ofiarodawcom na figury bożonarodzeniowe. Zostały już dostarczone. Pod Twoją obronę…
  8. W minionym czasie w Parafii odeszli do Pana: śp. Halina Szumska z ul. Bazyliańskiej, lat 85; śp.Feliksa Cięszczyk z ul. Grodzkiej, lat 89. Bożemu miłosierdziu polecamy tych, którzy jeszcze rok temu wspólnie z nami przeżywali Adwent, Wigilię i święta Bożego Narodzenia. Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.