Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Trzecia Niedziela Wielkanocna, 1 maja 2022

  1. Rozpoczynamy nowy maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w dni powszednie i niedziele o godz. 17.30. Dzisiaj nabożeństwa majowego o godz. 17.30 nie będzie z racji ślubu. Maryjność wiernych wskazuje na prawdziwą wiarę i na autentyczne jej przeżywanie. Pobożność maryjna prowadzić powinna ku prawdziwej wierze objawionej w Chrystusie Zmartwychwstałym.
  2. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca spotkania KŻR po Eucharystii o godz. 9.00 i 12.00. Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy na miesiąc maj: by ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania i odwagę wiary.
  3. Kalendarz liturgiczny: 2 maja Wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła; 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Porządek Mszy św. jak w niedzielę; 4 maja wspomnienie św. Floriana, męczennika;  6 maja Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
  4. W tym tygodniu są dni odnowy duchowej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  5. Za tydzień w niedzielę, 8 maja, w naszej Parafii i kościele będziemy gościć Katolickie Radio Zamość. Słowo Boże głosił będzie ksiądz z Radia.
  6. Za tydzień w niedzielę, spotkanie i Eucharystia dla kandydatów do bierzmowania, godz. 14.00.
  7. W naszym kościele trwają już próby liturgiczne dzieci przygotowujące się do przeżycia Komunii Rocznicowej i Pierwszej Komunii Świętej. Rodziców prosimy o obecność w miarę możliwości na tych próbach oraz świadectwo życia przez przystępowanie do spowiedzi i Eucharystii nie tylko z racji Komunii dziecka. Świadectwa rodziców dzieci potrzebują systematycznie i trwale. Rodzice, którzy mają przeszkody kanoniczne w przystąpieniu do sakramentów, tę sprawę umiejętnie, jeśli trzeba dzieciom wytłumaczą. Wiernym przypominamy, że poza zagrożeniem życia, nie ma w Kościele dla osób z przeszkodami kanonicznymi jednorazowych rozgrzeszeń i jednorazowego przystępowania do Komunii św. np. z racji Komunii dziecka czy pogrzebu bliskiej osoby, czy jeszcze innych sytuacji. Mimo tych przeszkód u wielu, Kościół jednak zachęca te osoby do życia modlitwą, przykazaniami, uczynkami pobożności, uczestnictwa w Eucharystii i innych sakramentach przez słuchanie i rozważanie Słowa Bożego, dawania świadectwa wiary.
  8. Ofiary na utrzymanie i funkcjonowanie kościoła złożyli m.in.: KŻR nr 6 pw. św. Faustyny, Stefania Grądkowska, Anna i Mieczysław Grodzcy, Urszula i Witold Winnik, Marek Sołowiej, Anna Kowalska Ćwik, Agnieszka Kozak, Jerzy Ciesielski, Jadwiga Świrgoń, Barbara Anna Fijołek,  Bożena Lenard, Aleksander Wojtyga, Ryszard Herc, Danuta Łyś, Mieczysław Maciejewski. Dziękuję Panu Bogusławowi Mazikowi za dokumentacje filmową z odbudowy naszego kościoła. Bóg zapłać!
  9. Módlmy się za chorych i cierpiących w domach i szpitalach oraz za tych, którzy się nimi opiekują w Polsce i na Ukrainie. Zdrowaś Maryjo.
  10. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych z Parafii, Sympatyków i Dobrodziejów kościoła. W minionym czasie zmarła śp. Helena Kierzek z ul. Asnyka, lat 94. Módlmy się za poległych żołnierzy i cywilów w wojnie na Ukrainie. Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.