Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Uroczystość Chrystusa Króla, 21 listopada 2021 r.

Uroczystość Chrystusa Króla, 21 listopada 2021 r.

 

  1. Uroczystość Chrystusa Króla ma nam uświadomić, że Chrystus jest Królem całego stworzenia – wszechświata. Jego panowanie nie wynika z jakichś dokonań, z wybrania czy z wywalczenia tej godności. On jest Królem, bo jest Bogiem-Człowiekiem, Stworzycielem i Odkupicielem. Z tego właśnie tytułu ma absolutną władzę. Bóg nie tylko stworzył świat, ale ciągle go stwarza i nim włada. Królestwo Jezusa jest czymś zupełnie innym od wszystkich królestw ziemskich. Dotyczy ono wszystkich narodów, wszystkich miejsc i wszystkich czasów. Ono już istnieje w Kościele, choć jeszcze nie zostało do końca wypełnione. Dlatego właśnie w codziennej modlitwie, którą zostawił nam sam Chrystus, wołamy z nadzieją: „Przyjdź Królestwo Twoje”.
  2. Dzisiaj w niedzielę spotkanie z kandydatami do bierzmowania o godz. 16.00.
  3. Kalendarz Liturgiczny: w poniedziałek wsp. św. Cecylii, dziewicy i męczennicy; w środę wsp. męczenników Andrzeja Dung-Lang i Towarzyszy; w piątek wsp. św. Leonada z Porto Maurizio, kapłana; w sobotę wsp. św. Franciszka Antoniego Fasaniego.
  4. Za tydzień rozpocznie się w Kościele Adwent. Symbolami oczekiwania na przyjście Chrystusa będą: wieniec adwentowy, świeca zwana „Roratką” – symbolizująca Osobę Maryi. Innym znakiem adwentowym jest Msza św. zwana Roratnią, która będziemy sprawować o godz. 7.00.
  5.  Nabożeństwo wypominkowe w listopadzie w dni powszednie o godz. 8.45 i 15.00. Eucharystia za poleconych w wypominkach jest sprawowana w dni powszednie o godz. 9.00..
  6. Dziękujemy serdecznie wszystkim za ofiary składane na rzecz kościoła. W ostatnim czasie złożyli je m.in.: Bożena i Józef Chmielowie, Andrzej Młynarski, Piotr Miechowicz, Renata Leśniak, Kacper Wanielista, Ryszarda Leszczyńska, Teodozja Siemko, Teresa Zalewska, Witold i Urszula Winnik. Bóg zapłać.
  7. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika „Niedziela”.
  8.    Wierni, którzy odeszli do Pana, niech odpoczywają w pokoju z Chrystusem Królem. Bożemu miłosierdziu polecamy: śp. Janusza Tadeusza Dziechciaruk z ul. Pereca, lat 77; śp. Alicję Helenę Romanowską z ul. Przechodniej, lat 65. Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

 

 

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.