Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Uroczystość Najświętszej Trójcy, 4 czerwca 2023 r.

 

  1. W niedzielę, 4 czerwca, przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Wiara w jednego Boga w trzech Osobach jest jednym z najbardziej specyficznych elementów chrześcijaństwa. Żadna inna religia tej tajemnicy nie podaje do wierzenia. Istnienie Trójcy Świętej jest dogmatem naszej wiary. Samym ludzkim rozumem nie doszlibyśmy do tej prawdy. Objawił nam to Jezus Chrystus.
  2. Dzisiaj spotkania KŻR. Odbędzie się także Eucharystia i spotkanie dla rodziców i nowych kandydatów do bierzmowana (obecnie jeszcze z siódmych klas) o godz. 18.00.
  3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Odbędzie się procesja do czterech ołtarzy. W rejonie Starego Miasta Zamościa procesję tworzyć będą: wspólnota parafialna z Katedry Zamojskiej, parafii Ojców Franciszkanów, wspólnota wiernych z kościoła św. Mikołaja i św. Katarzyny. Rozpoczęcie procesji Eucharystią sprawowaną w Katedrze Zamojskiej o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy do dania świadectwa o wierze w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Nasza obecność niech będzie wynagrodzeniem za znieważanie Boga i Matki Najświętszej. Procesja Bożego Ciała to nasza wola podążania za Chrystusem i zapowiedź naszej procesji do nieba. Zapraszamy dzieci z rodzicami (szczególnie komunijne) do sypania kwiatów w czasie tej Uroczystości. Po Mszy św. o godz. 10.00 (bez kazania) jako wspólnota parafialna wyruszymy w procesji do Katedry, aby stamtąd wziąć udział w uroczystej procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy. Msze św. w kościele Franciszkanów w Uroczystość Bożego Ciała: 7.00; 9.00; 10.00; 14.30; 18.00.
  4. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie i niedziele, godz. 17.30. Zapraszamy młodzież i dzieci.
  5. Za tydzień Eucharystia na osiedlu Zamczysko przy krzyżu o godz. 16.00.
  6. Dziękujemy za składane ofiary na rzecz kościoła. Dary serc poza tacą na funkcjonowanie świątyni złożyli m.in.: Krzysztof Jędruszczak, Ludmiła Lachawiec, Maria Kowalczyk, Bożena Karp. Bóg zapłać!
  7. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się narzeczeni: Piotr Mirosław Szczęsny z parafii tutejszej i Patrycja Adriana Magdziak także z parafii tutejszej; Marcin Kudełka z parafii tutejszej z Eweliną Anną Papierską z Nowego Dworu. Ktokolwiek wiedziałby, iż jakieś przeszkody wzbraniają tym osobom zawarcie związku małżeńskiego, ma obowiązek zawiadomić o tym Proboszcza Parafii.
  8. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych Parafian, Sympatyków, Fundatorów i Dobrodziejów kościoła. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.