Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 23 maja 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 23 maja 2021 r.

 

  1. Ze wszystkich świąt kościelnych najuroczyściej obchodzona była w Polsce Wielkanoc, potem Boże Narodzenie, a trzecie miejsce wśród uroczystości dorocznych zajmowało Zesłanie Ducha Świętego, czyli Zielone Świątki. W Polsce i świecie Kościół Chrystusowy jest obecny i będzie działał do końca istnienia świata dzięki działaniu Trzeciej Osoby Boskiej. Na wzór św. Jana Pawła II z wiarą ciągle wołajmy o Ducha Świętego.
  2. Dzisiaj w katedrze zamojskiej Pierwsza Komunia Święta dzieci. Dla nas, dorosłych jest to okoliczność do rachunku sumienia: jak traktuję w swoim życiu Dar Eucharystii ofiarowany nam przez Pana Jezusa?
  3. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – Święto NMP Matki Kościoła; w środę wsp. św. Filipa Nereusza; w czwartek, 27 maja – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy; w następną niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy.
  4. Nabożeństwa majowe w kościele OO. Redemptorystów: w niedzielę, godz. 10.30; poniedziałek – piątek, godz. 15.00; 16.30; w sobotę, godz. 17.30. Zapraszamy młodzież i dzieci.
  5. Patrząc na wspólnoty modlących się w kościołach, można dojść do przekonania, że nasze społeczeństwo jest bez dzieci i młodzieży.  Skoro szkolnictwo i gospodarka są odnawiane, tym bardziej konieczne dla naszego zbawienia musi zostać odnowione (odmrożone) sakramentalne i realne Boże życie. Przed Bogiem rodzice są odpowiedzialni za odnawianie życia duchowego swoich dzieci m.in. przez uczęszczanie z nimi do kościoła na rzeczywistą niedzielną Eucharystię.
  6. W następną niedzielę, 30 maja, Uroczystość odpustowa w Parafii pw. Świętej Bożej Opatrzności w Zamościu. Zapraszają Duszpasterze.
  7. Franciszkanie w odbudowywanym kościele w Zamościu kontynuują montaż organów piszczałkowych. Partnerem realizacji projektu pn.: „Montaż i strojenie organów piszczałkowych w zabytkowym wnętrzu barokowego kościoła OO. Franciszkanów w Zamościu” jest Fundacja PZU Montaż, a następnie strojenia 36 głosowych organów piszczałkowych, jedynych w swojej klasie w naszym Lubelskim Regionie, podniesie w przyszłości kulturę muzyczną mieszkańców i przybywających do Zamościa turystów. Serdecznie dziękujemy Fundacji PZU za uczestnictwo w naszym wspólnym i ważnym projekcie..
  8. Dary serc na odbudowę świątyni złożyli m.in.: Dzieci przystępujące do Pierwszej Komunii Świętej w naszej Parafii, Jan Stańczak, Marzena i Michał Słomian, Magdalena i Robert Prędkiewicz, Krzysztof Ciurysek, Joanna i Jacek Droździel, Anna Mazur, Maria Serafin Stefanek, Łukasz Sieczkowski. Anna, Piotr, Diana, Beata Dołomisiewicz, Andrzej Młynarski, Bożena Chmiel, Agnieszka Januszyk, Stanisław i Zofia Lewkowicz, Kacper Wanielista, Jacek Werengowski, Mieczysław Maciejewski, Rodzina Nizioł, Leokadia Dudek, Janina Ruda, Narzeczeni: Klaudia Kowalska i Daniel Wojczuk. Serdecznie dziękujemy. Dobry Bóg, niech wasze ofiary pomnoży stokrotnie. Pod Twoją obronę…
  9. Zmarli, którzy zasnęli w Chrystusie, niech odpoczywają w nadziei życia wiecznego z Chrystusem w niebie.

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.