Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 5 czerwca 2022

 1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – wg ludowej nazwy Zielone Świątki. Nazwa wywodzi się z zielonej przyrody i wszelkiej wegetacji roślin i drzew. Niektórzy wycinali młode brzózki i stawiali je w obejściu domostw dla uczczenia Zesłania Ducha Świętego. W wielu tradycjach ludowych w tym czasie zasiane pola procesyjnie były obchodzone: niesiono chorągwie i śpiewano przy tym pobożne pieśni prosząc o Bożą opiekę nad ziemią, która rodzi pokarm dla życia. Duch Święty jest mocą i duszą Kościoła Chrystusowego.
 2. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca spotkania KŻR po Eucharystii po Eucharystii o godz. 9.00 i 12.00.
 3. Dzisiaj i za tydzień w niedzielę spotkanie i Eucharystia dla kandydatów do bierzmowana o godz. 14.00.
 4. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek święto Maryi Panny Matki Kościoła; w środę wsp. św. Jadwigi, królowej; w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę wsp. św. Barnaby, apostoła. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy.
 5. Czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 17.30 sprawujemy nabożeństwa czerwcowe.
 6. Spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej we wtorek w salce klasztornej, godz. 16.30.
 7. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się narzeczeni: Aleksandra Omiotek z parafii tutejszej z Sylwestrem Koza z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Żulicach. Ktokolwiek wiedziałby, iż jakieś przeszkody wzbraniają tym osobom zawarcie związku małżeńskiego, ma obowiązek zawiadomić o tym Proboszcza Parafii.
 8. W sobotę, 11 czerwca, o godz. 9.00 w katedrze zamojskiej będzie celebrowana Eucharystia za śp. Różę i Jana Zamojskich.
 9. Dniu 19 czerwca, niedzielę, w Górecku Kościelnym odbędzie się jednodniowy Exodus Rodzin. W programie wspólna modlitwa, tematyczne konferencje oraz czas dla formacji dzieci. Więcej informacji na stronie www.exodusrodzin.pl
 10. Ofiary na funkcjonowanie kościoła w minionym czasie złożyli m.in.: Anna, Piotr, Diana, Beata Dołomisiewicz, Agnieszka Kozak, Aleksander Wojtyga, Jerzy Ciesielski, Mirosława Dziedzic, Dorota Szewczyk, Leokadia Niedabylska, Lucyna Marszalec.  Bóg zapłać!
 11. Módlmy się za chorych i cierpiących w domach i szpitalach oraz za tych, którzy się nimi opiekują w Polsce i na Ukrainie. Zdrowaś Maryjo…
 12. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych z Parafii, Sympatyków i Dobrodziejów kościoła. W tygodniu z życiem ziemskim pożegnała się śp. Irena Kleban z ul. Kasprowicza, lat 91. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.