Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

V Niedziela Wielkanocna, 7 maja 2023

 1. Nabożeństwa majowe w dni powszednie i niedziele o godz. 17.30.
 2. W niedzielę, 7 maja, spotkania Kół Żywego Różańca, godz. 9.00 i 12.00, natomiast kandydatów do bierzmowania, godz. 14.00.
 3. W poniedziałek Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 4. W sobotę, 13 maja, Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczynamy nabożeństwa do Matki Bożej Fatimskiej. W tym dniu w 1981 roku w Rzymie na Watykanie dokonano zamachu na życie Jana Pawła II. Czego innego chciał Ali Agca i jego protektorzy, a czego innego Bóg i Jego Matka. W starciu tych dwóch sił niekwestionowanym zwycięzcą okazało się niebo. Jan Paweł II miał zginąć, a żyje! Dla nas, Polaków, jest nieustraszonym Prorokiem, który wspomaga nas w miłowaniu Pana Boga, Matki Bożej i Ojczyzny.
 5. W niedzielę, 14 maja, w naszym kościele będzie celebrowana Komunia Święta rocznicowa dzieci, godz. 10.00.
 6. Ofiary poza tacą na utrzymanie i funkcjonowanie świątyni złożyli m.in.: Krzysztof Andrzej Jędruszczak, Małgorzata Kierepka, Jan Stańczak, Marianna i Józef Wojtasiowie, Eugenia Sidor, KŻR nr 6 pw. św. siostry Faustyny, Krystyna i Witold Zającowie, Zofia Bondyra. Bóg zapłać!
 7. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się narzeczeni: Kamil Suski z parafii tutejszej z Natalią Burda z parafii św. Jana Chrzciciela w Hostynnem; Mateusz Kowalski z parafii tutejszej z Martą Skiba z parafii św. Jana Chrzciciela w Lipsku. Ktokolwiek wiedziałby, iż jakieś przeszkody wzbraniają tym osobom zawarcie związku małżeńskiego, ma obowiązek zawiadomić o tym Proboszcza Parafii.
 8. Dnia 10 września br. w Markowej k. Łańcuta odbędzie się beatyfikacja rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów z dziećmi. Zapisy na to wydarzenie – do 29 maja br. w kancelarii lub zakrystii naszego kościoła.
 9. Zachęcamy do składania ofiar na odbudowę Cmentarza Parafialnego przy ul. Peowiaków w Zamościu.
 10. W następną niedzielę harcerze będą zbierać ofiary do puszek na ich wakacyjne wyjazdy formacyjne.
 11. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych z Parafii, Sympatyków i Dobrodziejów kościoła. W minionym tygodniu odeszła do Pana śp. Stanisława Zdybel z ul. Asnyka. Liturgia pogrzebowa w naszym kościele we wtorek. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.