Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

V Niedziela Wielkiego Postu, 26 marca 2023

 

 1. Od dzisiaj Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Zgodnie z polską tradycją zasłaniamy krzyże w kościele. Pozostają one zasłonięte aż do Liturgii Wielkiego Piątku.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszym kościele. Trwać będą do środy włącznie. Głosicielami Słowa Bożego są Ojcowie z Niepokalanowa. Program rekolekcji na stronie internetowej Parafii i w gablotach.
 3. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, godz. 17.15.
 4. W najbliższy piątek z kościoła św. Krzyża w Zamościu wyruszy Droga Krzyżowa na Rotundę. Msza św. pod przewodnictwem Pasterza Diecezji zostanie odprawiona o godz. 17.00, a bezpośrednio po niej wyruszy procesja.
 5. Droga krzyżowa w naszym kościele w piątki Wielkiego Postu: po Eucharystii sprawowanej o godz. 9.00; 16.15 (z udziałem dzieci); 17.15.
 6. Pierwszy piątek kwietnia przypada w Wielki Piątek. Z tego względu kapłani do chorych udadzą się przed Wielkim Czwartkiem.
 7. W tym tygodniu przypada Pierwsza Sobota miesiąca. Zapraszamy do wzięcia udziału w nabożeństwie pierwszosobotnim po Mszy św. o godz. 9.00.
 8. W sobotę, 1 kwietnia, o godz. 20.00, w amfiteatrze przy Nowej Bramie Lubelskiej Starego Miasta rozpocznie się plenerowa inscenizacja MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ. Zachęcamy do wzięcia udziału, więcej informacji na plakatach.
 9. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Odbędzie się obrzęd poświęcenia palm.
 10. Za tydzień w Niedzielę palmową spotkanie z kandydatami do bierzmowania, godz. 14.00. Spotkanie w niedzielę, 26 marca, zostało odwołane.
 11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Łukasz Wiatrzyk z parafii tutejszej z Aleksandrą Kołodziejczyk z parafii w Starym Zamościu. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach dla małżeństwa tych osób, sprawę winien zgłosić proboszczowi tutejszej parafii.
 12. Ofiary poza tacą na utrzymanie i funkcjonowanie kościoła w ostatnim czasie złożyli m.in.: Stefania Laskowska, Janusz Malicki z rodziną, Andrzej Młynarski, Katarzyna Wojda, Ryszarda Leszczyńska, Aleksander Wojtyga, Elżbieta, Pani Halina, Elżbieta Stepanienko, Jadwiga Świergoń, Łukasz Sieczkowski, Romualda Raczyńska. Bóg zapłać!
 13. Po Mszy św. rozprowadzane będą „cegiełki” na renowację Cmentarza Parafialnego przy ul. Peowiaków w Zamościu.
 14. Módlmy się za chorych i tych, którzy się nimi opiekują w szpitalach i domach. Zdrowaś Maryjo…
 15. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych. Wieczny odpoczynek…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.