Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

VI Niedziela Wielkanocna, 14 maja 2023

 

 1. W niedzielę, 14 maja, w naszym kościele będzie celebrowana Komunia Święta rocznicowa dzieci, godz. 10.00. Pierwsza Komunia Święta dzieci w niedzielę, 28 maja, godz. 10.00.
 2. Nabożeństwa majowe w dni powszednie i niedziele o godz. 17.30.
 3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania, godz. 14.00.
 4. Dzisiaj w niedzielę harcerze będą zbierać ofiary do puszek na ich wakacyjne wyjazdy formacyjne.
 5. „O niebo lepiej” – tak zatytułowany jest koncert, który dziś w niedzielę, z okazji 103. rocznicy urodzin Jana Pawła II odbędzie się na Rynku Wielkim w Zamościu. Początek godz. 19.30.
 6. W poniedziałek wsp. św. Zofię, wdowę i męczennicę z drugiego wieku. Miała trzy córki: Pistis, Elpis i Agape (Wiarę, Nadzieję i Miłość). Dziewczynki miały mieć odpowiednio 12, 10 i 9 lat. Namiestnik Antioch wezwał Świętą, by złożyła ofiarę kadzidła na ołtarzu bogini Diany. Kiedy Zofia stanowczo odmówiła, wyprowadzono jej nieletnie dzieci i poddano na oczach matki wyszukanym torturom. Nie załamało to wszakże bohaterskiej matki. Owszem, zdobyła się na to, że zachęcała swoje dzieci do wytrwania. Namiestnik, zdumiony takim męstwem, miał pozostawić Zofię przy życiu. Ta jednak zmarła z boleści za córkami na ich grobie.
 7. We wtorek, 16 maja, święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.
 8. Akademia Zamojska i Duszpasterstwo Rodzin zapraszają w najbliższą środę, na godz. 17.00 do Kościoła św. Katarzyny, na wykład: „Świętość w codzienności”, prowadzony przez postulatora procesu beatyfikacyjnego rodziny Ulmów, ks. dr Witolda Burdę.
 9. Dnia 18 maja minie 103 rocznica urodzin Karola Wojtyły. Został wybrany na papieża 16 października 1978 r. Był pierwszym po 455 latach biskupem Rzymu pochodzenia niewłoskiego. Jego wybór na następcę św. Piotra w Stolicy Apostolskiej obudził nadzieję na odnowę chrześcijaństwa oraz wyzwolenie narodów. Jest jednym z Wielkich i Świętych Papieży i Polaków.
 10. W następną niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 11. Ofiary poza tacą na utrzymanie i funkcjonowanie świątyni złożyli m.in.: Alfreda Koczułap, Jadwiga Typek, Rodzice dzieci Komunii Świętej rocznicowej, Eugenia, Anna i Marek Maciejewscy, Magdalena, Natalia i Sławomir Zubańscy, Piotr Miechowicz, Andrzej Młynarski, Maria Stefanek, Leokadia Niedabylska, KŻR nr 3, Roman Kozar, Państwo Sahajkowie. Bóg zapłać!
 12. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się narzeczeni: Kamil Suski z parafii tutejszej z Natalią Burda z parafii św. Jana Chrzciciela w Hostynnem; Mateusz Kowalski z parafii tutejszej z Martą Skiba z parafii św. Jana Chrzciciela w Lipsku. Ktokolwiek wiedziałby, iż jakieś przeszkody wzbraniają tym osobom zawarcie związku małżeńskiego, ma obowiązek zawiadomić o tym Proboszcza Parafii.
 13. Dnia 10 września br. w Markowej k. Łańcuta odbędzie się beatyfikacja rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów z dziećmi. Zapisy na to wydarzenie – do 29 maja br. w kancelarii lub zakrystii naszego kościoła.
 14. Zachęcamy do składania ofiar na odbudowę Cmentarza Parafialnego przy ul. Peowiaków w Zamościu.
 15. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych z Parafii, Sympatyków i Dobrodziejów kościoła. W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Zygmunt Budziński z ul Spokojnej, lat 74. Liturgia pogrzebowa w naszym kościele w poniedziałek, godz. 12.00. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.