Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

VI Niedziela Wielkanocna – 9.V.2021 r.

VI Niedziela Wielkanocna, 9 maja 2021 r.

 

 1. Modlitwa po Komunii Świętej podczas Eucharystii „Wszechmogący, wieczny Boże, przez zmartwychwstanie Chrystusa odrodziłeś nas do życia wiecznego, pomnóż w nas owoce wielkanocnego Sakramentu i umocnij nasze serca pokarmem dającym zbawienie” przypomina, że mamy przynosić w życiu dobre owoce oraz to, że pokarmem zbawiającym jest przyjmowanie Ciała Chrystusa.
 2. W czwartek, 13 maja, Mszą św. o godz. 17.00 w kościele św. Mikołaja w Zamościu rozpoczynamy nabożeństwa do Matki Bożej Fatimskiej. W tym dniu w 1981 roku w Rzymie na Watykanie dokonano zamachu na życie Jana Pawła II. Czego innego chciał Ali Agca i jego protektorzy, a czego innego Bóg i Jego Matka. W starciu tych dwóch sił niekwestionowanym zwycięzcą okazało się niebo. Jan Paweł II miał zginąć, a żyje! Dla nas, Polaków, jest niestraszonym Prorokiem, który wspomaga nas w miłowaniu Pana Boga, Matki Bożej i Ojczyzny.
 3. W piątek, 14 maja, święto Św. Macieja apostoła oraz wspominamy w tym dniu św. Maksymiliana Marię Kolbe.
 4. Następna niedziela, 16 maja, będzie uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu pamiętamy także o św. Andrzeju Boboli, męczenniku za wiarę, patronie Polski.
 5. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych w świątyniach i domach. Odmawianie m.in. Litanii Loretańskiej jest sposobem wyrażania naszej miłości do Maryi i proszeniem o wstawiennictwo w naszych sprawach u Boga. Sam Jezus wisząc na krzyżu powierzył Maryi troskę o nasze zbawienie. Nasze nabożeństwa majowe są także okazją do wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi jakich doznaje od wielu ludzi.
 6. Wiernych prosimy o przyjście i sprawdzenie godziny zamówionych Mszy św. u Franciszkanów. W tej sprawie także telefonicznie można uzyskać informacje. Upewnienie się o zamówionych Mszach świętych wynika z planowanego otwarcia kościoła franciszkanów w lipcu br. i zmian celebracji Mszy św.
 7. Odbudowa kościoła. Jak informowaliśmy, zakończony został montaż organów piszczałkowych. Obecnie oczekujemy na ich strojenie. Pracy będzie wiele, bo organy posiadają ponad dwa tys. piszczałek. Każda z nich osobno będzie wymagała odpowiedniej harmonizacji. Poza strojeniem organów pracy jest jeszcze wiele, ale zmierzają ku zakończeniu. W najbliższych tygodniach będziemy finalizować prace tynkarskie i malarskie w kruchcie kościoła. Tam też będą montowane żeliwne okrągłe  schody do wejścia na chór kościoła. Oczekujemy na montaż nagłośnienia oraz ekranów z projektorami. Podziemia kościoła oczekują na przyjęcie wykonanych gablot z przewidzianą aranżacją.
 8. Inne prace i wyposażenie kościoła nie wchodzące w zakres unijnego dofinansowania. Z darów serc naszych Dobrodziejów został wykonany kamienny ołtarz eucharystyczny, ambona oraz kropielnice. Oczekujemy na ich dowóz z Portugalii. Poza tym, zostały wykonane cztery konfesjonały oraz zamówiliśmy do wykonania kilka dużych krzyży. Z ofiar wiernych zostanie wykonana także renowacja dawnego tabernakulum – częściowe ponowne złocenie. Myślimy także o zamówieniu mebli do dwóch obszernych zakrystii odbudowanego kościoła. Zawierzamy to wszystko Bożej Opatrzności, Matce Niepokalanej, Aniołom, Świętym oraz szczodrobliwości wiernych.
 9. Dziękujemy za już złożone dary serc, a w minionym czasie złożyli je m.in.: Kazimierz Adamczuk, Andrzej Młynarski, Krystyna i Witold Zającowie, Renata Ochniowska, Bogusław Mazik, Zofia Zwolan, Iwona Bełz, Józef i Maria Król, Zenon Kutnik, Zofia Radlińska, Bożena Karp, Ewa Herbin, Jacek Herc, Bogusława i Jan Obszańscy, Agnieszka Herc, Maria Mastalińska, Krystyna Legieć, Urszula Wybraniec Skardowska, Mariusz Tokarski, Marcin Zimek, Mirosława Dziedzic, Ryszarda Leszczyńska, Agnieszka Kozak, Jan Stanisławczuk, Danuta i Adam Denkiewicz, Państwo Stadnikowie: Zofia, Danuta, Bogdan. Rodzina Laskowskich, Ewa i Marian Wasil, Maria Paluch, Aleksandra i Karol Wojtynowie, Marian Łygas, Rodzina Sagan, Katarzyna i Kamil Lech, Maria Hulak, Leokadia Niedabylska, Maria Pańczyk, Waleria Teterycz, Halina Piskor.
 10. Bożej opiece polecamy naszych Dobrodziejów oraz pracowników trudzących się przy rewitalizacji naszej świątyni. Pd Twoją obronę…
 11. W minionym czasie zmarli: śp. Michał Edward Kręglicki z ul. Mokrej, lat 96; śp. Andrzej Mieczysław Niedabylski z ul. Chopina, lat 88. Wieczny odpoczynek…

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.