Stanisława Staszica 1, 22-400 Zamość
+48 84 627 09 44, zamosc.fra@franciszkanie.pl
Powrót do wszystkich Aktualności

VII Niedziela zwykła, 19 lutego 2023 r.

 

  1. Przygotowanie dla dzieci i rodziców do Pierwszej Komunii Świętej odbywa się w każdą niedzielę przez uczestnictwo w Eucharystii sprawowanej o godz. 10.30.
  2. Dzisiaj spotkanie z kandydatami do bierzmowania, godz. 14.00
  3. W Środę Popielcową, 22 lutego, rozpoczynamy czas Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. W tym dniu Msze Święte w kościele wg porządku dnia powszedniego. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Rekolekcje wielkopostne dla szkół i parafian odbędą się w dniach 27-29 marca br.
  4. Droga krzyżowa w piątki Wielkiego Postu: po Eucharystii sprawowanej o godz. 9.00; dla dzieci, godz. 16.15 oraz o godz. 17.15.
  5. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15.
  6. Ofiary na utrzymanie i funkcjonowanie kościoła złożyli m.in.: Józef Szczupak, Roman Łykowski, Bogusława i Jan Obszańscy, Piotr Miechowicz. Magdalena, Natalia, Sławomir Zubańscy, Agnieszka Kozak, Ryszarda Leszczyńska, Andrzej Młynarski, Wioletta Uchman, Rodzina Rusieckich. Bóg zapłać!
  7. Módlmy się za chorych i cierpiących w domach i szpitalach oraz za tych, którzy się nimi opiekują. Módlmy się za cierpiących na Ukrainie, w Turcji po ogromnym trzęsieniu ziemi. Zdrowaś Maryjo…
  8. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych z Parafii, Sympatyków i Dobrodziejów kościoła (m.in. śp. Marię Gmyz). Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.